Транспорт та авто, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Поляки заявили про продовження блокування кордону

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: польські перевізники, страйк

    Пункти пропуску на кордоні України з боку Польщі блокуватимуть до 1 лютого. Учасники акції заявили, що продовжують блокування пунктів пропуску до зазначеної дати. Крім того, розширюють також список пунктів пропуску. До "Ягодин - Дорогуськ", "Рава-Руська - Гребінне", "Краковець - Корчова" додали і "Медика - Шегині"

    5243_630_360_1655013510-201.jpg (77.31 Kb)

    Водночас, українська сторона намагається домовитися про переговори за участю Польщі та ЄС. Втрати перевізників – це лише частина економічних збитків України. Як пояснювала науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе, втрати всієї економіки України набагато вищі, враховуючи невиконання контрактів підприємствами та припинення виробництва. Проблеми має і Польща, причому пропорційні українським. " Польський бізнес також зазнає збитків від цього блокування. І не виключено, що ці втрати можна порівняти з українськими", - зазначала експерт.

    Страйк, тим часом, тільки набирає обертів: станом на 23 листопада на кордоні утворилася черга з тисяч фур, заблоковано чотири пункти пропуску: "Ягодин - Дорогуськ", "Рава-Руська - Гребінне", "Краковець - Корчова" та "Медика - Шегіні". Україна планує провести переговори з Польщею та Європейською комісією цього тижня щодо розблокування українсько-польського кордону, де мітингують "польські перевізники".

    Журналіст Євген Плінський у своєму Telegram-каналі показав протестуючих поляків. Виявилося, що кордон заблокували лише кілька машин. Фактично через них економіка України зазнає мільйонних збитків щодня. "А тепер тримайте себе в руках. На цих кадрах ви зараз побачите тих же польських протестувальників та їхній "блокпост", – прокоментував журналіст.

    Про майбутні переговори повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка, пише Reuters. Поляки вимагають повернення дозвільної системи перетину українськими перевізниками кордону, посилення транспортних правил у рамках організації "Європейська конференція міністрів транспорту", заборони на реєстрацію компаній у Польщі, якщо їх фінанси та бухгалтерія знаходяться поза Євросоюзом, доступу до української системи "Путь", виділення смуги порожніх автомобілів, а також ідентифікації автомобілів Євросоюзу в українській системі "ЄЧЕРГА".

    Хто блокує кордон

    Українські перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв він польський політик Рафал Меклер. Його партія має незначне представництво у Сеймі. Представляє ультраправих – вони проти інтеграції Польщі до ЄС за обмеження зв'язків із Україною. Однак у Польщі ультраправі великою підтримкою не користуються (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

    Рафал Меклер представляє ультраправу партію Ruch Narodowy. Він активно розповсюджує фейки російської пропаганди про Україну, розповідає своїм виборцям про "бандерівців". Через кілька днів після початку повномасштабної війни та напливу українських біженців до Польщі він заявив про "необхідність зберегти етнічний устрій".

    За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, ускладнюють ситуацію специфічні вимоги страйкувальників. Адже в них "важко знайти якісь конструктивні речі".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми