Транспорт та авто, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На українсько-польському кордоні у чергах тисяча вантажівок

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: блокада кордону, Польща

    На українсько-польському кордоні, де польські фермери поновили блокування, у чергах до пунктів пропуску перебуває приблизно 1300 вантажівок. Рух не блокується на пункті пропуску "Краківець" та "Шегині-Медика".

    9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

    Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає кореспондент Укрінформу. "За минулу добу ми бачимо збільшення черг на території Польщі тих вантажних транспортних засобів, які очікують на можливість перетину кордону у бік України", – сказав Демченко.

    За його словами, станом на ранок у напрямках трьох КПП, які блокують польські фермери, – "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська – Гребенне" та – у чергах перебуває приблизно 1300 вантажівок, найбільше – навпроти пункту пропуску "Ягодин".

    За отриманою від Прикордонної варти Республіки Польща інформацію, сьогодні о 11:30 завершилася акція протесту перед пунктом пропуску "Шегині-Медика".

    Речник ДПСУ також відзначив збільшення кількості вантажних транспортних засобів у черзі до пункту пропуску "Краківець", де рух не блокується, тому водії обирають його для перетину кордону. "Станом на ранок навпроти "Краківця" у бік України на території Польщі в чергах перебуває трохи більше як 800 вантажних транспортних засобів", - зазначив Демченко.

    Влада Польщі підтримує фермерів

    Водночас міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України виправдані. За його словами, Польща та інші країни, що межують з Україною, нібито "найбільше постраждали від рішення ЄС лібералізувати торгівлю, відкрити ЄС для припливу товарів з України, без мит, без квот".

    "Фермери мають законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі. Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, тому що правда на стороні фермерів і Мінагрополітики, яка поділяє схожу із фермерами позицію", – сказав він.

    При цьому він наголосив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту. І для прикладу навів ситуацію із зерновими.

    "Можливо, це буде потрібно щодо цукру, м'яса птиці. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною", – заявив Секерський.

    У ЄС підтримали Україну, а не Польщу

    Раніше Business Inside повідомляв, що ЄС не запроваджуватиме квот для деяких українських продуктів – оскільки ЄК відповіла відмовою на відповідний запит Польщі. Ба більше, ЄК готує проєкт ухвали про продовження безмитної торгівлі з Україною. Очікується, що цей режим діятиме щонайменше до червня 2025 року.

    Своє прохання у Польщі обґрунтовували тим, що імпорт української продукції до Європи нібито стає проблемою для країн Західної Європи. Причому йшлося не лише про зерно. Зокрема, зазначали у Польщі, Франція, Австрія та Німеччина порушували питання про загрозу для ринків:

    птахівництва;
    фруктів;
    цукру.
    "Ці країни говорять, зокрема, про необхідність поновлення тарифних квот, дія яких зараз припинена за правилами ЄС. Ми звернулися до Європейської комісії з проханням відновити тарифні квоти на деякі чутливі продукти, але це було відхилено Єврокомісією", – розповів міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми