Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Що краще на далеку відстань: дизель, бензин чи електрика

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто, пальне, дизель, бензин, електричка

  Прийнято вважати, що електромобілі підходять лише для пересування містом. Однак авто з електродвигуном підійде і для далеких поїздок, що значно зекономить кошти, порівняно з бензиновим та дизельним транспортом.

  9799_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Про це пише «Телеграф».

  У виданні зазначають, що розрахунки засновані на середніх показниках і можуть залежати від особливостей авто, витрати палива чи енергії, вартості пального або електроенергії тощо.
  Експерти стверджують, що заправляти електромобіль на 25−30% дешевше, ніж найекономніше дизельне авто.
  Скільки коштує дорога з Києва до Львова
  Відстань від Києва до Львова по трасі Е40 становить близько 542 км.
  Бензинове авто
  Для розрахунку візьмемо одну з найпопулярніших моделей авто Renault Duster. Він витрачає близько 8,4 літра бензину на 100 км. Вартість бензину А-95 станом на сьогодні складає 54,15 грн за літр.
  Скільки літрів бензину знадобиться для подорожі: 542 км * 8,4 л/100 км = 45,468 літра. Далі розрахуємо загальну вартість бензину: 45,468 л * 54,15 грн/л = 2457,57 грн.
  Отже, вартість подорожі з Києва до Львова на бензиновому Renault Duster з бензином А-95 за ціною 54,15 грн за літр складе приблизно 2457,57 грн.

  Дизельний автомобіль
  Для розрахунку взяли середньостатистичний дизельний автомобіль Skoda Octavia 2.0 TDI.
  Вартість дизелю сьогодні — 54,45 грн.
  Авто витрачає близько 7,2 літра на 100 км.
  Скільки літрів дизельного палива знадобиться: 542 км * 7,2 л/100 км = 39,104 літра. Далі розрахуємо загальну вартість дизельного пального: 39,104 л * 54,45 грн/л = 2118,27 грн.
  Отже, вартість подорожі з Києва до Львова на дизельній Skoda Octavia складає приблизно 2118,27 грн.
  Електричний автомобіль
  Вартість пересування електрокаром найважче розрахувати, адже тут все залежить від рівня споживання електрики, швидкості зарядки, об'єму батареї і вартості 1 кВт заряджання.
  Тому для розрахунку взяли середні показники.
  Найбільш вигідно заряджати електроавто вдома. У такому випадку 1 кВт електроенергії коштуватиме 2,64 гривні.
  Звичайно, середньостатистичний електрокар не зможе подолати шлях від Києва до Львова на одному заряді.

  Проте існують винятки. Kia EV9 у найрозкішнішій комплектації має запас ходу 540 км і батарею 99,8 кВт-год. Цього також не вистачить, адже до нуля розряджати ризиковано — потрібно буде підзарядити електрокар на кілька десятків відсотків.
  Якщо електрокар повністю зарядили вдома: 100 кВт-год (ємність батареї) помножимо на вартість електроенергії 2,64 грн/кВт. Виходить 264 гривні.
  Десь посеред шляху електрокар необхідно буде знову зарядити хоча б на третину (адже розряджати повністю не рекомендується).
  У середньому на заправках вартість 1 кВт зарядки електрокара коштує близько 13 гривень (ціни залежать від мережі станцій та регіону).
  Цифру 13 треба помножити на 33 кВт — 429 гривень.

  Як бачимо, заряджатись на публічних станціях дорого (хоча і набагато швидше), але все одно шлях виходить набагато дешевшим — 693 гривні, тобто у 3,5 раза вигідніше, ніж бензиновим авто.
  Якщо ж у вашого електрокара менша ємність батареї, підзаряджатись потрібно буде частіше, відповідно ви витратите на зарядку більше.
  Отже, вартість подорожі з Києва до Львова на електромобілі складає приблизно 693 гривні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми