Польські фермери вирішили продовжити блокування пункту пропуску "Рава-Руська – Гребенне" до кінця доби 6 червня, перенісши розблокування на 00:00 7 червня, хоча раніше очікувалося, що блокування завершиться 6 червня о 14:00. За минулу добу жодна вантажівка не змогла в'їхати до Польщі через блокаду, але близько 60 вантажівок прибуло до України.
Про це ввечері 6 червня офіційно повідомила Державна митна служба України. Зазначається, що опівночі з 6 на 7 червня польські фермери припиняють блокування руху вантажівок перед ПП "Хребенне - Рава - Руська".
Про це також повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
"Блокування польськими фермерами напрямку пункту пропуску Рава-Руська в зазначений час, як це повідомлялося раніше, о 14 годині 6 червня не завершиться", – зазначив він.
Раніше в ефірі телемарафону він підкреслив, що протягом минулої доби жодна вантажівка не перетнула кордон у напрямку Польщі. Через блокаду рух вантажних транспортних засобів значно ускладнено.
"На в’їзд у Польщу вони взагалі не пропускають вантажівки. За минулу добу це нульовий показник", – розповів Демченко. У бік України певний рух все ж відбувається, за минулу добу близько 60 вантажівок заїхало на територію України.
Демченко зазначив, що інші пункти пропуску на польсько-українському кордоні наразі не заблоковані. "Вчора поширювалася інформація, що начебто протестувальники блокують напрямок руху "Медика – Шегині", але польська сторона приймає вантажівки, які слідують від нас", – повідомив він.
Польські фермери протестують через низку економічних та соціальних питань, що стосуються аграрного сектору. Блокування ключових транспортних маршрутів є частиною їхнього тиску на уряд.
Зокрема, протестувальники знову вимагають обмежити імпорт сільгосппродукції з України. Зокрема, вони виступають за "зменшення ввезення зернових на територію Польщі", хоча такі культури і зараз проходять територію сусідньої країни транзитом. Аналогічні одноденні протести проходили 10 травня у пункті пропуску "Довгобичув – Угринів".
"Схоже, у виставі, яка тривала з листопада минулого року по 29 квітня, після місячної перерви починається другий акт. Нова вимога – така ж абсурдна, як і всі попередні : "зменшення ввезення зернових культур на територію Польщі з України", – прокоментував ситуацію голова Комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.