Складно сьогодні уявити сучасне життя без автомобіля: потрібна і дуже корисна річ. Але - вимагає відповідного обслуговування. Заміна гальмівних колодок - передніх і задніх - одна з найпоширеніших процедур, з якою стикається кожен автомобіліст. Коли міняти накладки - в нашій статті.
Гальмівна система включає в себе ряд розхідників, які зношуються при будь-якому стилі водіння. В результаті потрібна заміна. Це стосується як передніх гальмівних колодок, так і задніх. Тому знос цих вузлів - це не поломка, а нормальний наслідок експлуатації автомобіля.
Для більшості технічних процедур можна зустріти так звану «Карту технічного обслуговування» - список витратних матеріалів і пробігу, за яким виробник рекомендує їх оновити. А ось з колодками справа виглядає дещо інакше: тут тільки фізичний знос служить сигналом до покупки нових. Тому не рекомендуємо покладатися на будь-які цифри пробігу, так як багато що залежить від індивідуального стилю їзди. Так, на одній і тій самій моделі передні гальмівні колодки в одного водія прослужать 50 тисяч кілометрів, в іншого - 15. В обох випадках це буде проявом норми.
Як дізнатися, що знос накладок наближається до критичного? Всі колодки оснащені так званими датчиками зносу - це сигналізатори, які сповістять водія про наближення заміни приблизно за 500-1000 км. Вони можуть бути електронного типу або акустичного.
Чи завжди можна довіряти індикації датчиків зносу? Відповідь тут не буде однозначною. З одного боку, таку інформаційну систему створює виробник транспортного засобу. З іншого боку, важливо пам'ятати, що датчик встановлюється на 1 або 2 колодки з 4-х. Іншими словами, якщо раптом гальмівний супорт почне клинити, в результаті чого колодки почнуть зношуватися нерівномірно, водій може дізнатися про цей прикрий факт із запізненням. Тому практичніше буде проводити візуальний огляд двічі на рік - наприклад, при сезонній заміні шин. Такої періодичності буде цілком достатньо, щоб тримати руку на пульсі.
І ще один нюанс, що стосується питання заміни. Передні і задні гальмівні колодки зношуються незалежно один від одного і часто в різний час. Тому накладки також слід замінювати, виходячи з фактичного зносу. На практиці найчастіше задні колодки зношуються повільніше передніх - іноді в 1,5-2 рази.
Tormozi.ua