Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський заявив, що наразі у парламенті не вистачає голосів для підтримки економічного бронювання, а також наголосив, що вимоги щодо визначення термінів демобілізації військових можуть призвести до втрати державності.
"На сьогодні я не бачу, що в парламенті є достатня кількість голосів для підтримки такого економічного бронювання. Тому що це ще один водорозділ між тими, хто має гарну роботу, хто має гроші, і тими, хто таких грошей не має", - зазначив він в інтерв'ю Radio N
На питання, чи відмовилися повністю від ідеї економічного бронювання, Веніславський відповів, що вона ще не "похована". Це питання залишається спірним і безпосередньо пов'язане з великими сумами, що обертаються у тіньових схемах.
Веніславський також назвав популістськими заяви, які звучали при підготовці закону про мобілізацію, стосовно введення чітких термінів служби для військових.
"Я з вами повністю погоджуюсь, що це були популістські заяви для того, щоб сподобатися військовослужбовцям, що ми їм встановимо чіткі строки служби. Дискутувалося про 12 місяців на передньому краї, 18, потім в кінці - про 36 місяців. Але після звернення в закритих режимах головнокомандувача Збройних сил, начальника Генерального штабу, міністра оборони, для всіх колег з різних фракцій було надано інформацію про те, скільки сил концентрує ворог, скільки сил є в нас. І в таких умовах приймати на той час якісь строкові рамки для можливості звільнення з військової служби, було точно загрозою національній безпеці", - зазначив член комітету.
За його словами, саме тому Верховна Рада у перехідних положеннях закону рекомендувала уряду розробити відповідний законопроєкт щодо термінів служби.
"Але, знову ж таки, з того часу ми маємо в закритих режимах отриману інформацію від Головного управління розвідки, від Служби зовнішньої розвідки, від прикордонної розвідки, від інших представників сектору безпеки і оборони, що Російська Федерація постійно нарощує чисельність своїх збройних сил", - сказав Веніславський.
Він також додав, що кількість окупантів щомісяця збільшується на десятки тисяч осіб.
Відповідаючи на питання про вимоги депутатів до Міністерства оборони щодо цього доручення, Веніславський зауважив, що вимагати зараз ухвалення такого законопроєкту означає зробити ще один крок до втрати державності.