США готуються накласти мито на імпорт із Європейського Союзу (ЄС) та Канади. Але тарифи можуть виявитися ще жорсткішими у разі співробітництва ЄС та Канади, щоб протистояти торговельному тиску американської адміністрації.
Про це заявив президент США Дональд Трамп. Нові погрози були опубліковані 27 березня на його сторінці у соцмережі Truth Social.
"Якщо Європейський Союз співпрацюватиме з Канадою, щоб завдати економічних збитків США, на них обох будуть накладені великомасштабні мита, які набагато перевищують заплановані наразі, щоб захистити кращого друга, який будь-коли був у кожної з цих двох країн!" – написав президент США у своїй соцмережі.
Напередодні Трамп оголосив про нові 25% мита, які будуть застосовуватися до всіх автомобілів, вироблених не в Штатах – легкових автомобілів (седанів, позашляховиків, кросоверів, мінівенів, вантажних фургонів) та легких вантажівок. Вони набудуть чинності 2 квітня – того самого дня, коли американський лідер збирається оголосити взаємне мито проти торгових партнерів Америки.
Навіть якщо автомобілі містять американські деталі, але не збираються в США, вони все одно обкладатимуться митом. Таке рішення президент ухвалив після зустрічі із представниками "великої трійки" американських автовиробників – Ford, General Motors та Stellantis.
При цьому мита не будуть застосовуватись до автомобільних запчастин, що відповідають Угоді між США, Мексикою та Канадою. Принаймні допоки міністр торгівлі не встановить процес застосування тарифів до їхнього "неамериканського вмісту".