Непослідовність політики на перспективу від НБУ призвело до паніки та курсових коливань.
Відповідний аналіз заяв зробив економіст Олександр Охріменко.
"Голова Нацбанку Валерія Гонтарева у серпні казала, що обґрунтований курс 11,5, у вересні — 12,95. Місяць тому, що курс буде фіксований. Тепер говорить, що переходять на плаваючий. Які наслідки такої політики?", - повідомив він.
У світі вільний курс тільки в Сполучених Штатах Америки. Вони можуть собі це дозволити, оскільки друкують долари. Україна — ні. Наслідки плаваючого курсу вже бачимо. Злетіли ціни на все. А зарплати стоять на місці. Тим часом Міжнародний валютний фонд вимагає з 1 січня наступного року на 60 відсотків підняти тарифи на житлово-комунальні послуги. А влітку — ще на 40.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ ліквідовує банк бізнесмена Івченка
Гонтарєва на посту Нацбанку здійснили низку суттєвих помилок.
Лише за липень місяць було викинуто 80 мільйонів доларів з міжбанківського ринку. Доларів стало дуже мало, і вони подорожчала з 11 гривень до 13. Хотіла показати МВФ, що збільшує золотовалютні резерви, але наступила на ті ж граблі, що і Кубів. Той у березні викупив 50 мільйонів — і долар підстрибнув з 9 до 11 гривень.
Не треба було робити гучних заяв з приводу курсу. По-перше міністр фінансів і голова НБУ не повинні робити гучних заяв та оголошувати курсу.
По-друге, не слід було погрожувати скороченнями половині працівників Нацбанку. Після цього частина з них почала виконувати обов'язки безвідповідально. Є ще низка робочих моментів, які разом творять своєрідний пазл.