План дій Кабміну є імітацією.
Так вважає економіст та політолог Тарас Загородній.
Він прокоментував ситуацію з курсом гривні:"Об'єктивні причини: падіння економіки, недовіра інвесторів до країни. Під час війни ніхто сюди вкладатися не буде. Відтік капіталу величезний. За офіційними даними, за рік вивели два мільярди доларів, за неофіційними - сім" - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшать "години темряви" - Яценюк
Проблема лежить у площині відносин та зв'язків уряду з олігархією.
"Коли гривня почала знецінюватися, дуже скоротився імпорт. Люди стали значно менше купувати зарубіжних товарів. Експортери в цій ситуації виграють. Якщо раніше за кожну продану одиницю з долара отримували вісім гривень, то зараз - 16. При цьому витрати всередині країни і зарплати залишилися ті самі. Реальний курс гривні має бути не більше 14 за долар. Треба зважати й на рефінансування банків. Ці кошти йдуть не в реальну економіку. За них скуповують долари, щоб вивести за кордон. Відповідно знижуються золотовалютні резерви Нацбанку. Такий "мєждусобойчик". Хтось за це отримує відкати 20–30 відсотків. А нам розказують про боротьбу з корупцією. Треба повернутися хоча б до часів президентства Кучми, коли крали на рівні 10–15 відсотків", - переконує Загородній.
На його переконання, уряд робить шоу на публіку, щоб відволікти увазу, а вся програма є фарсом.
"Запрошуємо хороших закордонних міністрів. А що в нас у середній ланці? Там нічого не змінилося. Хіба людина працюватиме чесно в міністерстві за 2,5 або 4 тисячі гривень? Сидить із надією на відкати. Без реформування державного апарату зі скороченням штату й збільшенням зарплати нічого не буде. Одночасно треба саджати. Система залишилася старою. Жодних змін не відбулося. Прийшла та сама пострадянська еліта. Програма уряду - грамотна імітація. Знають психологію міжнародних чиновників. Їм байдуже, як у нас скорочуватимуть витрати. Є два шляхи. Перший - побороти корупцію. Другий - за рахунок людей, скоротивши соціальні витрати. Наша влада вибрала другий варіант, простіший", - підсумував економіст.