Уряд вніс шість законопроектів до держбюджету-2015.
Отож, 6 внесених поправок:
Про коригування умов отримання пільг по сплаті єдиного соціального внеску (як і про інші недавні новації уряду, які зараз активно обговорюються і критикуються) в них нічого не говориться. Багато зміни носять технічний або другорядний характер, тому не дуже зрозуміло, чому вони настільки вже й важливі для МВФ.
У поправках до Бюджетного кодексу (законопроект №2209) Кабміну дається право на додатковий перерозподіл субвенцій та дотацій місцевим бюджетам з держбюджету.
Зміни в Податковий (№2210) і Митний (№2211) кодекси припускають, що співробітники контролюючих органів не можуть одночасно отримувати зарплату і пенсію. Так само скасовані виплати у розмірі 1, 5 або 10 річних окладів у разі отримання такими особами тілесних ушкоджень або їх загибелі. Але нагадаємо, що в змінах до бюджету говориться про те, що дефіцит Пенсійного фонду буде скорочений за рахунок припинення виплати спеціальних пенсій – такого положення немає в даних законопроектах.
Проекти змін до законодавства про пенсійне забезпечення зібрані в один документ (№2212). Ними передбачається:
-поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;
-поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугою років;
-для нарахування пенсії використовувати середню зарплату (дохід) в Україні, з якого сплачено внески, в 2012, 2013 і 2014 р.;
-пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85% від нарахованого за законом;
-не виплачувати нараховані спеціальні пенсії народним депутатам, держслужбовцям, суддям, прокурорам та ін., якщо вони продовжують працювати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Яценюка розповіли, скільки грошей з бюджету "вимила" війну
Законопроект №2213 вносить правки в ст. 165 і 252 Податкового кодексу. Вони припускають, що не буде стягуватися податок на доходи фізосіб з благодійної допомоги, яку отримують внутрішньо переміщені особи. Так само збільшується з 20% до 70% ставка рентної плати.
Законопроект про внесення правок до низки законів з метою стабілізації фінансового стану "Нафтогазу України" (№2214), спрямований, в першу чергу на зменшення дебіторської заборгованості цієї держкомпанії.
Планується, що ці законопроекти разом зі змінами до бюджету будуть розглянуті на пленарному засіданні парламенту 3 березня, хоча раніше обіцяли зробити це 25-26 лютого. Про причини такої неквапливості влади не повідомляється.