100 днів роботи другого уряду Арсенія Яценюка. Після голосування за новий склад Кабміну, 2 грудня 2014 року, Яценюк пообіцяв, що "використовує цей історичний шанс".
З обіцянками у Яценюка виходить не дуже. Чого вартує гучна заява про будівництво "стіни".
Цю гучну ПІАР-акцію Арсеній Яценюк почав ще до того, як став прем'єром вдруге. Він обіцяв закінчити перший етап будівництва до 30 вересня 2014 року. Станом на 12 березня на проект "Стіна" витратили 163 млн гривень. На ці гроші вирито 137 кілометрів протитанкових ровів, встановлено понад 86 км загороджень, оновлено 1000 км контрольно-слідовних смуг. Активну фазу будівництва повинні почати в квітні 2015 року.
За 100 днів до Яценюка вже накопичилися питання.
Реформи
Представляючи новий склад Кабміну 2 грудня Арсеній Яценюк сказав саме те, що від нього чекали. "Ми готові до найрадикальніших, самим жорстких і найефективніших реформ в країні, яких вимагає сьогодення. Місія буде виконана". Через три місяці країна так і не побачила радикальних реформ. Анонсоване прем'єр-міністром скорочення податків, по суті, таким не виявилося. Так, було 22 податки та зборів, а стало 11, але за рахунок об'єднання декількох в один.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк попросив українців потерпіти
Ще більше демотивувало підприємців збільшення податкової бази за рахунок того, що фактично піднято податок на доходи фізосіб.
Соціальний внесок
Уряд голосно заявив про зниження єдиного соціального внеску. Кабмін назвав цей крок спробою вивести зарплати з тіні. Формально розмір ЄСВ зменшили. При виконанні ряду умов його можна було скоротити з 41% до 16,4%. Однак умови зробили такими, що скористатися пільгою змогли небагато.
В кінці минулого року Яценюк назвав експеримент з ЄСВ "невдалим". У березні прийняли новий закон, у якому критерії пом'якшили. На думку керуючого партнера АО Юскутум Артема Арафяна, зміни виявилися незначними. "У результаті маємо ті ж ставки, тільки в профіль", пише він у колонці на liga.net.
Новий бюджетний кодекс
Про важливість прийняття нового Бюджетного кодексу, який передбачає передачу фінансових повноважень на місця, Яценюк говорив не раз. У списку першочергових завдань уряду він поставив саме цю задачу на перше місце. І пообіцяв, що до кінця 2014 року вона буде виконана.
Новий Бюджетний кодекс так і не прийняли. Хоча децентралізацію державних фінансів все-таки почали проводити. Голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв змінами незадоволений. Вони погіршують стан невеликих населених пунктів.