Вагони, які не прийняті російською стороною на російсько-білоруському кордоні, повернуті на "Укрзалізницю.
Кількість затриманих на кордоні України з Російською Федерацією залізничних вагонів, що слідували в Казахстан і Киргизію, на 9:00 1 серпня досягла 143, однак 106 з них (74,1%) були відправлені за зміненим маршрутом, повідомив український оперативний штаб реагування. "33 – перенаправлені на станцію прийому вантажу до перевезення, тобто повернуті вантажовідправнику, решта 4 залишаються на прикордонних станціях", – йдеться в інформації штабу в понеділок.
Згідно з нею, вагони, не прийняті російською стороною на російсько-білоруському кордоні, повернуті на "Укрзалізницю". "Станом на 9:00 1 серпня, за оперативною інформацією, отриманою від Державної фіскальної служби, за останню добу українські транспортні засоби не отримували відмови в оформленні для перетину кордону", – повідомляє також оперативний штаб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС планує ослабити санкції проти РФ
Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін указом від 1 січня 2016 року встановив, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через російську територію здійснюються тільки з території Білорусі "за умови застосування до вантажних приміщень (відсіків) транспортних засобів та залізничного рухомого складу, приміщень, ємностей та інших місць, в яких знаходяться або можуть знаходитися товари, засобів ідентифікації (пломб), у тому числі які функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, а також за наявності у водіїв транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, облікових талонів".
Потім 1 липня Путін доповнив свій указ новими нормами, поширивши його дію не тільки на Казахстан, але і на Киргизію. Крім того, вводиться тимчасова заборона на автомобільні і залізничні перевезення товарів, відносно яких у Російській Федерації застосовуються ставки ввізного мита, встановлені Єдиним митним тарифом ЄАЕС, відмінні від нуля, і товарів, включених до переліку сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, затвердженого урядом РФ.
Згідно з документом, уряд РФ у разі звернення до нього урядів Казахстану або Киргизії вправі дозволити автомобільні і залізничні перевезення окремих вищевказаних товарів за умови дотримання порядку здійснення таких перевезень.