Поки Юлія Тимошенко почала кампанію за прем'єрство, а саме так можна трактувати її мова вчора на Погоджувальній раді Верховної Ради: мовляв, треба, не чекаючи парламентських виборів, відправити у відставку діючий уряд і сформувати новий, минулого тижня було якраз три роки Кабміну Гройсмана . У зв'язку з чим, важливо згадати кілька цифр.
Про це у своєму блозі пише політолог Олеся Яхно-Білківська.
Вона зазначає, середня пенсія в Україні зросла в 1,7 раз, мінімальна - на 32,5%, Введена щорічна автоматична індексація пенсій. У країні розпочато масштабні ремонти доріг: відремонтовані і побудовані 6,8 тис.км. Зарплати вчителів зросли в 1,5-3 рази і лікарів - в 2-3 рази. Розпочато медреформа: 27 млн. Громадян вибрали собі сімейних лікарів, по країні будуються кардіоцентри для зниження смертності від серцево-судинних захворювань, за програмою «Доступні ліки» громадянам компенсовано 1,9 млрд грн вартості ліків. У 2019 стартують безкоштовна мед. діагностика і реформа швидкої допомоги. Місцеві бюджети зросли в 3.7 рази, в порівнянні з 2014 роком, сформовано 888 ОТГ, реалізовано 11407 інфраструктурних проектів на місцях.
На думку політолога, ніякої відставки уряду не буде. По-перше, для цього немає юридичних причин. Згідно 115 статті Конституції, правовою підставою для відставки уряду є висловлення недовіри парламентом, для чого потрібно більше 300 голосів, і можна розглядати питання лише один раз за сесію. У поточних умовах такої кількості голосів немає. Також нереалістичним є сценарій дострокових парламентських виборів. Так що обраному президенту Зеленському доведеться працювати з урядом Гройсмана і з діючим парламентом. По-друге, економічних підстав для відставки уряду теж немає. Всі останні роки Україна демонструє, хоч і незначний, але економічне зростання.