Угорщина не планує відновлювати заборону імпорту меду з України – причому навіть попри протести місцевих виробників. Як пояснив міністр сільського господарства країни Іштван Надь, такі односторонні заборони не мають позитивного впливу на місцевий ринок.
Про це повідомляє Reuters. Зазначається:
угорські фермери стверджують, що дешевий український мед знижує ціни та загрожує їхньому бізнесу;
Надь каже, що після запровадження заборони гуртові ціни на мед в Угорщині не зросли настільки, як сподівалися фермери – "проте завдали збитків компаніям, які упаковують та експортують мед до ЄС".
Ба більше, наголошується, міністр заявив, що український мед потрібен угорським експортерам. Адже інакше вони не зможуть виконати контрактних зобов'язань.
"Нам довелося знову відкрити наш ринок ... оскільки заборона більше не могла підтримати інтереси угорських бджолярів. Це не мало відчутного впливу і ми не хочемо створювати ще більших проблем", – сказав член очолюваного Віктором Орбаном угорського кабміну.
Пропозиція Франції та Польщі по Україні може затягнути війну
Водночас, за словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, вимоги запровадження додаткових обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції на європейський ринок, які виставили Україні Франція та Польща, ризикують продовжити розв'язану Росією війну. Адже їхнє впровадження завдасть удару доходам України, що збільшить шанси на те, що війна затягнеться.
Як пояснили аналітики Financial Times, Варшава та Париж докладають зусиль, щоб посилити попередню угоду з Україною, за якою:
запроваджуються обмеження на багато видів українського імпорту;
сама Україна отримує продовження безмитного режиму торгівлі з ЄС.
При цьому попередня угода про обмеження вже передбачала скорочення українського імпорту на понад 400 млн євро протягом наступного року – "якщо Київ не зможе знайти альтернативні ринки збуту". Проте ухвалення франко-польської пропозиції "зменшить цю суму ще на 800 млн євро".
"За словами міністра сільського господарства України, франко-польське прагнення розширити обмеження на імпорт українських продуктів харчування в ЄС ризикує зробити війну більш тривалою, ніж могло б бути. Сольський зазначив, що додаткові обмеження вдарять по доходах України і "збільшать шанси на те, що війна затягнеться", – йдеться у матеріалі.