Незважаючи на досить непросту економічну ситуацію в Україні, експерти поки не прогнозують кардинальних змін. Причиною цього називають вибори 2015 року, які змусять політиків стримувати негативні процеси у вітчизняній економіці.
Рівень держборгу України досить великий. У цілому, станом на вересень 2013 року, заборгованість складає близько $ 68 млрд.
Значна її частина - внутрішній борг перед Нацбанком, який становить 2/3 від загальної суми. Правда, внутрішні питання вирішити трохи простіше, ніж намагатися якось розібратися з іноземними кредиторами.
Чистий зовнішній борг зараз перебуває на рівні близько $ 20 млрд. За оцінками деяких експертів, цього року зовнішній борг перевищив розмір внутрішніх валютних резервів України, хоча це пройшло майже непоміченим, але стало своєрідним сигналом для інвесторів.
Читайте також: Азаров "відмінив" дефолт в Україні
Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник прогнозує, що політики будуть намагатися підтримувати позитивний імідж, створюючи всі умови для того, щоб погіршення в Україні відчувалися якнайменше.
Влада, швидше за все, знайдуть способи вирішення питань з МВФ і розрахунків з кредиторами.
"Якщо буде дефолт - це фактично визнання еліти, що править, в тому, що вона не може розв'язати певний комплекс суспільно - політичних проблем, не може домовитися з кредиторами і між собою.Напередодні президентських виборів в Україні я не бачу можливостей для нашої влади визнати , що вона не може виконувати свої економічні зобов'язання ", - прокоментував ситуацію Руслан Бортник.