Вже в лютому 2014 Кабмін може розглянути договір про єдиний митний просторі , а в березні - договір про Євразійську економічну комісію . Про це йдеться в Плані - графіку розгляду угод Митного союзу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підписання угоди з ЄС унеможливить вступ україни в Митний Союз
Таку інформацію передали джерела в Кабміні. Утім інше джерело в уряді підтвердила достовірність документа , однак зауважило, що Кабмін поки не приймав по ньому ніяких рішень.
Якщо Кабмін схвалить ці рішення, то відкриється дорога до Митного союзу, хоча без схвалення депутатів України туди не вступить. Але одночасно зачиняться двері в торговельний союз з Європою. Не можна всидіти на двох стільцях відразу.
Неможливо бути у двох торгівельних союзах відразу. З тієї простої причини, що ці об'єднання працюють за різними правилами, і приймаючи правила одного боку, ти не можеш торгувати з іншого.
План-графік був розроблений за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова № 39383/1/1-13 від 12 жовтня 2013 року. Розробкою займалося Мінекономрозвитку.
Всього в плані 81 угоду про митній політиці, тарифне й нетарифне регулювання, податковій політиці, послугах, інтелектуальної власності, обміні інформацією, технічне регулювання, трудової міграції та інвестиціях.
Можливо, уважно звернути увагу на ці документи змусили гроші російських ВТБ і Сбербанку. У вересні Україна отримала кредит у розмірі $ 750 млн на 3,5 місяці під 8,5 % річних.
Одночасно Україна впадає у все більшу фінансову залежність від Росії. Наприклад, 17-го грудня Азаров домовився у Москві про 30 % знижку на газ і про $ 15 млрд кредиту для України. Гроші були надані в кредит на два роки під 5 %, але нібито без додаткових політичних умов.
Повірити в це складно, враховуючи історію відносин Києва і Москви. У 2010 році за знижку в $ 100 з кожної тисячі кубометрів газу Янукович віддав Росії Севастополь до 2042 року. Цього разу знижка набагато більше, отже Росія розуміє. чому вона йде на такі поступки.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що Україна вже вступає в Митний Союз