ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Субсидії швидко спустошують держбюджет

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: субсидії, пільги

    Великі відрахування на субсидії зумовлені непослідовною політикою обліку доходів населення та виділення пільг.

    2723_14620586_gaz.jpg (.64 Kb)

    Про це повідомляють у компанії AFS.

    "Субсидії для людей – це хороший вихід із нашої ситуації. Однак такий спосіб підтримки людей можливий тільки після того, як проведена податкова реформа та викорінена тіньова економіка. Якщо цього не зроблено, то з бюджету йтимуть величезні суми на дотації тим, хто насправді цього не потребує", - пояснює "Знай" Володимир Марченко.

    Минулого тижня у Мінфіні повідомили, що близько 60 млрд грн. із державного бюджету йдуть на незаконні соцвиплати, тобто тим людям, які мають високий реальний дохід. Глава департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев заявив, що також багато субсидій призначили тим, хто їх отримував із "загубленим паспортом", відсутнім ідентифікаційним кодом, а також переселенці із Донбасу, що мають значно більший дохід ніж передбачено для отримання державної допомоги.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охріменко: Кабмін посилить вимоги для отримання субсидій

    "Близько 13 тисяч переселенців, які оформили субсидії, мають депозити понад 14 тисяч гривень. І виходить так, що ми використали газу на 18 мільярдів гривень, а субсидій видали на 27", - пояснює фахівець.

    За його словами, ще 2014 року потрібно було провести податкову реформу. Яка б передбачала зменшення податку на доходи підприємств і на відрахування на зарплату найманих працівників.

    "Кожен п'ятий українець отримує дві зарплати офіційну й тіньові. Його роботодавець так робить, щоб ухилятися від податків. Натомість виходить, що законний дохід людини 1300-1600 гривень і вона має право на субсидії. Хоча реальна зарплатня може бути й понад 10 тисяч. Якби уряд спочатку вирішив цю проблему, то на субсидії прийшлося б витрачати значно менше коштів", - пояснює Володимир Марченко.

    Він вважає, що перед впровадженням субсидій потрібно було створити єдину базу даних, де вказувати зарплату людини й стан його банківських рахунків.

    "Це не було б порушенням закону про банківську таємницю. Практика відкриття таких даних є в багатьох державах", - каже економіст.

    Нагадаємо, у березні Міністерство фінансів почало перевірку банківських рахунків людей, що подали заявку на отримання субсидій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми