ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Українці перестають платити за "комуналку"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство, тарифи

    Більше 5-ти мільярдів гривень українці заборгували за комунальні послуги. І це до чергового підвищення тарифів. Фахівці кажуть, якби всі боржники розрахувалися – можна було б відремонтувати третину старих мереж.

    3865_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    200 гривень за газ і стільки ж за світло. Це все, що киянка Наталія Мороз може виділити за місяць на квартплату.

    "Намагаємося вчасно виплатити за світло, за газ, тому що ми переживаємо, що можуть відключити, ну а потім дорого буде виплачувати, штрафи платити", – каже Наталя Мороз.

    На всі інші послуги грошей немає. Жінка не працює, чоловіка мобілізували. А в комунальних рахунках щомісяця – по дві тисячі гривень. У результаті – вже заборгувала понад 5-ть тисяч.

    А ця жінка у свою квартиру тепер приходить тільки ночувати.

    Купається і готує їжу Ольга Ониськевич у сусідки. А за водою щодня з порожніми пляшками ходить на околицю селища.

    "Раніше я могла 10-12 літрів, зараз тільки 3-4. Пити і запарити мені ці 9 злаків", – сказала жінка.

    А все тому, що у квартирі вже давно немає ані води, ані газу, ані світла. Відключили через борги. Зі своєї мізерної пенсії жінка оплатити комунальні послуги не може.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступного місяця українці матимуть додаткові вихідні

    "Це мої платіжки, які нарахували, 22 тисячі 176 гривень за одну батарею в залі і дві батареї в кухні", – показує платіжки Ольга.

    Щоб житло не відібрали за борги, пенсіонерка захарастила його непотрібними речами. Таких неплатників в Україні тисячі. За останніми даними Держстату, українці заборгували за комунальними рахунками більше 5-ти мільярдів гривень.

    "Таке стрімке зростання, воно демотивує людей платити за комунальні послуги. Більшість українців, якщо подивитися соцопитування, вважають ці тарифи несправедливими і досі влада не змогла їх обґрунтувати", – сказав Руслан Бортник, експерт.
    Найбільші борги у споживачів Дніпропетровської та Харківської областей. В останній – тільки за воду – понад двісті мільйонів гривень. Фахівці підрахували, якби харків'яни зовсім розрахувалися, можна було б замінити третину всіх зношених труб у місті.

    "Ну, близько 10 000 гривень – це тільки один погонний метр трубопроводу. Плюс земляні роботи, плюс монтажні і так далі. Можете собі уявити, які це серйозні капіталовкладення", – говорить Микола Завада, заступник директора з виробництва комплексу
    "Харківводопостачання".

    Щоправда, за словами експертів, на те, щоб відремонтувати всі зношені мережі, розрахуватися з комунальними боргами мало. Необхідна на модернізацію сума обчислюється в трильйони гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми