ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

В українців виникло багато питань до ОСББ

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ОСББ

    У липні в Україні очікується активна фаза реформи ЖКГ, після якої ЖЕКи у звичайному розумінні припинять існування, а приводів для створення ОСББ стане більше.

    58_1osbb.jpg (41.73 Kb)

    Тому слід підготуватися до того, що функції з обслуговування та утримання в належному стані внутрішньобудинкових мереж, які поки перебувають в зоні відповідальності ЖЕО, будуть виконувати балансоутримувач або керуюча компанія.

    Журналісти зібрали головні питання українців про те, як зміниться життя з ОСББ, а експерти у сфері ЖКГ відповіли на ці питання.

    “Куди тепер звертатися, якщо не працює опалення, немає гарячої води або світла?”

    Відповідають фахівці “Київенерго”:

    “Якісні опалення і електро- та гаряче водопостачання – результат спільної відповідальності компанії, яка надає ці послуги, балансоутримувача будинку та споживача.

    Наприклад, “Київенерго” виробляє теплову енергію, транспортує її тепломережами і опікується станом теплового господарства столиці. Також в зоні відповідальності компанії – облік теплової енергії, технічна справність лічильника тепла (якщо він на балансі компанії), зняття його показань і формування рахунків.

    Балансоутримувач зараз – це ЖЕО, ЖБК, ОСББ (в майбутньому – ОСББ і Управляючі компанії) – відповідає за внутрішньобудинкові теплосистеми, їхній стан і їх обслуговування. Також він забезпечує підготовку до опалювального сезону і збереження будинкового лічильника теплової енергії.

    У свою чергу, споживач утримує в справності і відповідно до норм свої змішувачі, радіатори і квартирні тепломережі, утеплює будинок і вчасно платить за послуги. Як максимум – бере активну участь в управлінні будинком, розуміє балансову приналежність і вимагає від балансоутримувача дій у його зоні відповідальності.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 50% українців залишаться без субсидій

    Аналогічна ситуація і в забезпеченні будинків киян світлом, оскільки там діє таке ж “правило трикутника”. Між “Київенерго” і споживачами визначено “межі розподілу”, які закріплюються в договорах.

    У житлових будинках межа встановлена на вводі в головний розподільний щит будинків. “Київенерго” обслуговує електрообладнання до кордону розділу, а балансоутримувач будинку займається внутрішньобудинковими електросистемами, їхніми станом та працездатністю.

    У зоні відповідальності споживача перебувають стан електричної проводки в житловому приміщенні, збереження приладу обліку, а також своєчасні розрахунки за спожиту електроенергію”.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми