Поки уряд не ухвалив рішення про повну монетизацію субсидій на оплату газу та житлово-комунальних послуг через відсутність гарантій їх повного використання за призначенням.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.
“Монетизована повністю субсидія має цілий ряд недоліків, і в першу чергу головний недолік те, що немає ніяких гарантій, що ту суму коштів, яку ми заплатимо на руку людям, вона 100% повернеться як оплата за житлово-комунальні послуги або за газ”, – заявив Розенко.
Віце-прем’єр також зазначив, що як один з варіантів удосконалення системи субсидій уряд розглядає можливість монетизації економії субсидії.
“Коли ви заощадите на споживанні газу, коли ви заощадите на споживанні електроенергії, і в кінці опалювального сезону у вас виникне позитивна дельта, ми працюємо зараз над тим, щоб ця дельта економії була монетизована”, – додав Розенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидій стане ще більше - Розенко
Також він зазначив, що в минулому році середній розмір субсидій становив 1 400 гривень. “За минулий рік середній розмір субсидій був приблизно 1 400 гривень – це означає, що кожна сім’я, яка отримує субсидію, в середньому по країні отримувала щомісяця 1 400 гривень в якості компенсації ціни на газ”, – заявив Розенко.
За його словами, в новому опалювальному сезоні субсидії будуть однозначно більше, проте норми споживання газу дещо зменшаться. “У минулому році ми перестрахувалися, ми ставили відразу великі норми споживання газу і таким чином перестрахувалися від різних негативних ситуацій”, – зазначив Розенко.