Експерти радять замінити лампочки на енергоефективні та подумати про великі інвестиції.
Вже через кілька місяців прийдуть платіжки за опалення. При цьому за рік тепло подорожчало на 90%, крім того, більше доведеться платити за світло, газ, гарячу і холодну воду.
Головні поради про те, як скоротити споживання ресурсів і платити за комуналку менше.
Купити енергозберігаючі лампочки. Експерти в сфері енергоефективності радять: найшвидший спосіб економії на електроенергії - встановити енергозберігаючі лампи.
Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.
Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за "світло" набереться 65,2 кВт*год . У той же час енергозберігаючі лампи витратять в цих же умовах 19 кВт*год. На даний момент кожен кіловат коштує 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт), а з березня тариф виросте до 1,68 гривні. Так, за "світло" до березня зі звичайними лампами доведеться платити 84,1 гривні, а з енергозберігаючими – всього 23,8 гривні. Після березня з "новими" лампами – 32 гривні, а з "звичайними" – 109,5 гривні.
Експерт у сфері енергоефективності, менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк зазначає: до заміни ламп потрібно ставитися розумно - купувати енергозберігаючу лампу в приміщення, в яких сім'я рідко вмикає світло, не варто.
Встановити двозонні лічильники на електроенергію. Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за "світло" за спеціальним тарифом – на 50% дешевше. Наприклад, якщо при використанні до 100 кВт * год кожен кіловат на даний момент обходиться в 71,4 копійок, вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за цей же обсяг електроенергії доведеться заплатити всього 35 копійок. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт*год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами в нічний час – прати, прибирати і т.п – багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками "Київенерго", за три роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названа ціна оренди найдешевшого і найрозкішного житла в Києві
Сергій Свистюк пояснює: найдорожче для українців обходиться опалення. Утепливши будинок і встановивши тепловий пункт, можна економити на "комуналці" більше 50%. Тепловий будинок в будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, тобто всього по 3000 гривень з кожної квартири. Таке обладнання дозволить економити від 15 до 30% тепла і окупиться за 2-3 опалювальні сезони. На комплексне утеплення будинку кожній квартирі доведеться заплатити всього кілька тисяч гривень.
Експерти також радять:
Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце - подалі від плити і вікна.
Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення - не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.
При завантаженні бака пральної машини лише наполовину 50% її потужності марнується. Прання при температурі 30° С замість звичних 40° С дозволяє заощадити 40% енергії.