ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Експерт перевірили воду з-під крана у великих містах України

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: вода

    У Львові фільтр для води усього за тиждень перетворюється з білого в коричневий.

    2214_2016-06-06putna_voda_kran.jpg (23.45 Kb)

    Журналісти продовжують перевіряти, яку воду споживають українці. На цей раз кореспонденти влаштували експрес-тести для води з-під крана – в Одесі, Харкові та Львові.

    В Одеській області проблеми з водою трапляються регулярно. Днями місцеві жителі скаржилися на її іржаво-коричневий колір. А півроку тому в Арцизі з-під крана потекла брудна рідина з хробаками.

    Однак за мікробіологічними показниками, жорсткості, вмісту металів і нітратів одеська водопровідна вода виявилася кращою за столичну, яку досліджували раніше. У Науково-дослідному Інституті медицини і транспорту запевнили – одеська вода відповідає нормам держсанепідема, її можна пити.

    "Не рекомендується, тому що вода на даний момент у нас хлорується. Пари хлору – це летюча речовина, можуть призвести до опіків слизових покривів людини. Тому краще спочатку відстоювати, а після цього – кип'ятіння", – радить завідувачка лабораторії Анна Власова.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала дату нового траншу МВФ

    У Львові фільтр для води усього за тиждень перетворюється з білого в коричневий. Це схоже на перевищений рівень вмісту заліза. Така вода може бути небезпечною. Але лаборант пояснює: фільтр потемнів через старі труби, але всі показники в нормі.

    Наступний зразок – з-під харківського крана. У минулому році тут проводилося масштабне дослідження. В окремих пробах воно виявило невідповідність гігієнічним вимогам. Спостерігалася каламутність, неприємний запах, було виявлено підвищений вміст заліза, хлоридів, нітратів та аміаку. Останній може означати, що в воду потрапили каналізаційні відходи.

    Однак сьогоднішній аналіз в нормі. Втім, пити харківську водопровідну воду сирою в лабораторії не радять.

    Отже, всі вивчені зразки відповідають нормам. Однак, воду фахівці в будь-якому випадку радять відстоювати і кип'ятити. Це дозволить знезаразити її, а також зменшити концетрацию заліза і солей.

    Експертиза столичної води з-під крана показала значне перевищення марганцю і амонію, міг потрапити зі стоків.

    Як повідомлялося, в ЄС хочуть змінити правила за якістю питної води. Згідно з новими правилами, держави-члени ЄС будуть зобов'язані "покращувати доступ до питної води для всіх громадян, особливо для вразливих і маргінальних груп".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми