ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Прогноз по газу і теплу цього опалювального сезону

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тепло, газ

    Протягом опалювального сезону 2021-2022 років в Україні не буде проблем із забезпеченням населення газом і тепловою енергією. Утім, опалення й гаряче водопостачання може коштувати дорожче, ніж минулого сезону.

    6991_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    Таку думку висловив заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев. "Цієї зими ми не замерзнемо, тому що газу достатньо, і теплової енергії буде достатньо. Єдине, що ця теплова енергія, найімовірніше, буде дорожча, ніж минулого року", – попередив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

    "Це є наслідком прив’язки внутрішніх цін в Україні до зовнішніх котирувань, зовнішніх спекуляцій", – зауважив експерт.

    За його прогнозами, "українці платитимуть більше або безпосередньо, або опосередковано, тому що 50 гривень за куб для промислових підприємств означає зростання вартості всіх товарів і послуг. Зокрема, через зростання цін водяної пари, яку використовує велика кількість підприємств переробної і харчової промисловості".

    Водночас Рябцев запевнив, що зростання вартості газу і теплової енергії не буде надто великим через об’єктивні причини.

    "Нам боятися не треба, тому що про нас подбали наші адміністратори. Газ для населення буде відпускатися за річними контрактами. "Нафтогаз" забезпечує рівень ціни для цих контрактів 9,96 гривень плюс тариф на розподіл для всіх домогосподарств, які мають з ними контракти. Інші компанії забезпечують ціну газу на рівні 8 гривень", – нагадав він.

    За словами експерта, компанії, "що не можуть тягнути зобов’язання", будуть відпускати своїх споживачів "на вільне плавання". "Скоріше за все, вони все одно підгребуть до "Нафтогазу", тому що об’єктивно він забезпечує найнижчу ціну газу, тому що він використовує для цього газ внутрішнього видобутку", – припустив він.

    "Щодо теплокомуненерго, то для них ціну газу для населення забезпечено на рівні 7,42 гривні, для різноманітних бюджетних установ приблизно 16 гривень з урахуванням ПДВ. Це дозволить обмежити зростання вартості централізованого опалення та гарячого водопостачання в цьому опалювальному сезоні", – додав Рябцев.

    "Наскільки? Це залежить від ресурсів, які будуть наявні в органів місцевого самоврядування", – уточнив він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми