ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Подвійні платіжки за газ: українці не можуть повернути гроші

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

    Частина українців ще у травні двічі заплатила за газ: газзбутам, які раніше постачали блакитне паливо, а також «Нафтогазу», який став постачальником практично для всього населення. Водночас гроші не вдається повернути досі.

    4388_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Про це повідомляє ГазПравда.
    Як зазначається, багато українців досі не дочекалися від газзбутів повернення так званих зайвих проплат за травень.
    Компанії виставили рахунки за газ, який в останній місяць весни навіть не постачали. Але платіжки за нього все одно надіслали. І чимало людей устигли сплатити, а тепер не можуть повернути свої кошти.

    У Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у таких діях газзбутів вбачають ознаки шахрайства й анонсують штрафи та позбавлення ліцензій.
    Чому за газ у травні дехто заплатив двічі
    Тема зайвих квитанцій за травень від низки регіональних газзбутів, які постачали газ більшості українців по квітень цього року включно, сколихнула громадськість ще в червні. Адже багато хто зі споживачів, не знаючи про автоматичну зміну постачальника, сплатив газзбутівську квитанцію. А потім виявив, що насправді за травень мав сплатити вже новому постачальнику — Нафтогазу. Державна компанія згодом надіслала травневі платіжки за точно такі ж об’єми палива, як і раніше газзбути.
    Перераховувати проплати за травень Нафтогазу газзбути не стали (через відсутність відповідного механізму). Автоматично повертати гроші назад людям — також. Натомість регіональні газопостачальні компанії вимагали написати заяву й надіслати разом із цілим стосом документів.

    Однак багатьом споживачам газзбути відмовили в поверненні коштів навіть після надсилання відповідних заяв.
    Крім того, деякі споживачі повідомили, що колишні постачальники відмовилися повертати їм переплачені кошти, посилаючись на форс-мажорні обставини через повномасштабну війну.
    «Вважаємо такі дії постачальників газу порушенням норм законодавства у сфері газопостачання, зокрема Правил постачання природного газу та ліцензійних умов з постачання газу, та рекомендуємо споживачам газу звертатись із скаргами до НКРЕКП», — каже консультантка інформаційно-консультаційного центру ГазПравда Наталія Камінська.
    У діях газзбутів НКРЕКП вбачає шахрайство
    НКРЕКП отримала вже сотні скарг від людей, які за 5 місяців так і не змогли повернути свої переплати, повідомив у коментарі Фактам, ICTV член НКРЕКП Валерій Тарасюк. За його словами, НКРЕКП також звернулася до газзбутів з вимогою повернути переплати.
    «Вони кажуть: ой, у нас брак коштів, десь вони пішли на виплату зарплати, але вже немає чим зарплату платити, будемо десь добувати», — переказує виправдання газзбутів Валерій Тарасюк.
    НКРЕКП може оштрафувати недобросовісних постачальників і навіть анулювати їм ліцензію. Але спочатку треба прийти до них з перевіркою. А це під час війни складно, переконують у Нацкомісії. Тому поки що гуззбути «просто переконують» повернути переплати.
    «Ми маємо комунікацію, ми їх спонукаємо до цих дій, і з кожним днем випадків повернення цих переплат більше і більше. З перевірками зараз у час воєнного стану також є перепони, але ми рухаємося в цьому напрямку. Та поки ми спілкуємося як по-хорошому, так і не дуже по-хорошому через регуляторну процедуру», — пояснює член НКРЕКП.
    Точно не по-хорошому буде тим постачальникам, які в червні надіслали людям платіжки за травень, попри те, що не постачали газ у останній місяць весни.
    «Газзбут точно знає, що в нього не було газу поставити населенню, він точно знає, що газ постачав постачальник „останньої надії“. І попри це виставив рахунок. Це — ознаки шахрайства, будемо разом з правоохоронними органами розслідувати», — заявив Валерій Тарасюк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми