Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Україна закупила зерна у наших сусідів

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зерно, сільське господарство

    У березні українські покупці придбали 15 тис.т жита на Білоруській універсальній товарній біржі, заплативши близько $1,5 млн.

    3312_zemlya_agrifoodforum_com.jpg (225.39 Kb)

    Про це повідомив представник біржі Роман Янів. Це перша зернова угода за участю українських бізнесменів.

    "Раніше зерно українці у нас не купували. За іншими товарними позиціями торгівля йшла досить активно, але покупцями виступали, в основному, білоруські фірми, закуповуючи український лом і соєвий шрот", - розповів Янів.

    Аналітик агентства "Украгроконсалт" Єлизавета Малишко пояснила, що інтерес вітчизняних підприємств до білоруського жита не випадковий. По-перше, явно привабливою виявилася ціна. Остання партія обійшлася покупцям по $100/т, а у нас, за станом на 10 березня, жито продають по $144/т.

    "Навіть з урахуванням доставки, білоруське жито обійдеться дешевше нашого", - зазначила Малишка.

    По-друге, запаси українського жита зменшуються і основні споживачі - мірошники і пекарі - вже відчувають дефіцит цієї продукції. Причина в різкому скороченні врожаю, пояснила Єлизавета Малишко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крим може накрити цілковита темрява

    Минолого року Україна скоротила площі під культурою до 150 тис. га, в результаті зібрали всього 350 тис. т, тоді як, наприклад, в позаминулому сезоні - 460 тис. т. Внутрішнє ж споживання жита становить 400 тис т, хоча цього року з урахуванням дефіциту і дорожнечі, воно може знизиться до 290 тис. т.

    "Фуражне споживання у нас взагалі скоротилося до 10-20 тис. т, хоча ще 2010-го воно досягало 100 тис. т", - констатують в "УкрАгроКонсалті".

    Дефіцит вже спровокувало подорожчання. Станом на середину лютого тонна жита в Україні коштувала майже $118, що на $30 дешевше, ніж зараз.

    Єлизавета Малишко не відкидає, що українські компанії будуть змушені імпортувати жито і наступного року. Адже площі під цією озимою культурою скоротилися ще більше - до 145 тис. га. Це означає, що зменшиться урожай.

    Вітчизняні аграрії пояснюють відсутність інтересу до культури просто - вона не входить до списку експортних (раніше її продавали в Росію, але тепер поставки зійшли нанівець), а продукція, зав'язана виключно на внутрішньому ринку, є менш прибутковою. З цієї ж причини у нас щороку зменшуються і запаси гречки: аграрії замінюють її більш прибутковими пшеницею і кукурудзою.

    Але є й інша причина. Оптимальною зоною для вирощування жита у нас традиційно є Полісся. Але через глобальні зміни клімату поступово ця зона звужується, "йдучи" на білоруську територію. Тому, швидше за все, українці в найближчі роки їстимуть хліб з білоруського житнього борошна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми