У Криму немає шансів підняти рівень сільського господарства без організації комплексу заходів з водопостачання, повідомив голова кримського парламенту, підконтрольного Москві, Володимир Константинов на засіданні президії парламенту 4 квітня.
"Треба уявити повноцінну концепцію, з урахуванням сучасних технологій, як у сфері сільгоспвиробництва, так і видобутку води, її зберігання, транспортування. Для нас це одне з найважливіших питань на сьогоднішній день" – сказав він.
Як повідомляє прес-служба кримського парламенту, голова парламентського комітету з питань міжнаціональних відносин Едіп Гафаров зазначив, що на сьогоднішній день у Криму налічується близько 360 тисяч гектарів поливних земель, а обробляється тільки 13 тисяч.
Вода, що надходить з материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал з Дніпра. Ця вода використовувалася і для поливу сільгоспугідь. Після анексії Криму Росією подачу води через канал припинили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Криму обвалилися ціни на нерухомість
Експерти не виключають, що окупанти спробують відновити діалог з Києвом щодо забезпечення водопостачання на півострів.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".