Загальне зростання курсу долара в грудні може скласти від 0,2% до 0,8%.
Начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі розповів, чи варто чекати здорожчання долара наприкінці року, у грудні.
"Наразі найбільше очікування грудня можна охарактеризувати "стилем букмекерів", адже головне питання, яке турбує більшість, досить ірраціональне, – це чи зросте курс долара до 42 грн", - каже експерт.
На думку банкіра, ситуація в перший місяць зими докорінно не відрізнятиметься від осінньої: вплив інфляції буде "згладженим", хоч на офіційному рівні вже озвучено, що річна інфляція прискорилася до 10%, а можливий збільшений попит на валюту долатиметься активними інтервенціями Нацбанку.
До того ж, за словами Лєсового, є безліч досі незнаних чинників, що можуть чинити як психологічний тиск на громадян, так і на ринок в цілому.
"Зокрема йдеться про енергообставини, в яких доведеться жити, наслідки війна для інфраструктури країни, ситуація на полі бою, зовнішньоекономічні та зовнішньополітичні обставини: "від траншів до Трампа", - пояснив експерт.
Крім того, Лєсовий нагадав, що середньозважений курс у 2025 році прогнозується на рівні 45 грн/дол.
"Це не означає, що 1 січня країна прокинеться з доларом по 45, проте не варто недооцінювати "магію цифр": маючи такий курсовий "дороговказ" кожен реагуватиме по-своєму, одначе ми не виключаємо, що попит може зростати", - зауважив банкір.
За оцінками Лєсового, у грудні малоймовірні курсові стрибки, а загальне зростання курсу, порівняно з листопадом, може скласти від 0,2% до 0,8%. Таким чином, цілком можливо, що на 1 січня 2025 року офіційний курс зупиниться в межах 41,6-41,8 грн/дол., а загальне річне зростання валюти буде дорівнювати 10%.