Жити біля сховищ безпечно, запевняє віце-прем'єр Кістіон.
В Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. В цілому, їх буде чотири: два в Київській області, інші – при Запорізькій і Хмельницькій АЕС.
Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.
"Сьогодні в Україні будується кілька сховищ для відпрацьованого палива атомних електростанцій. Зокрема, одне з таких сховищ буде створено при Запорізькій АЕС. Ще одне сховище будується в "зоні відчуження", тобто на території Чорнобильської електростанції. Більш того, саме це сховище повинне забезпечити зберігання ядерного палива, яке буде вилучено з енергоблоків Чорнобильської АЕС", – зазначив Кістіон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшать страховий стаж для виходу на пенсію - Рева
Всього в Україні побудують чотири нових сховища для відпрацьованого ядерного палива АЕС. "Наступне сховище для відпрацьованого палива плануємо побудувати при Хмельницькій АЕС, і ще одне – в Київській області, поруч із зоною відчуження", – додав Кістіон.
Політик також запевнив, що два енергосховища поблизу столиці не зашкодять здоров'ю киян і будуть повністю безпечними для їх життя. "Якщо дотримуватися всіх технологічних регламентів, то жити біля таких сховищ цілком безпечно", – сказав віце-прем'єр-міністр України.
Кістіон також заявив, що 11 травня на засіданні уряду було створено спеціальний фонд, куди надходитимуть кошти від роботи АЕС, які в подальшому будуть спрямовані безпосередньо на будівництво всіх чотирьох сховищ відпрацьованого палива АЕС.
Україна витрачала близько 200 млн доларів на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива до Росії.
З 2014 року в Україні будується Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на території Чорнобильської зони. Там відпрацьоване паливо повинне буде зберігатися в очікуванні переробки в Україні. Контракт на спорудження ЦСВЯП був підписаний з американською компанією Holtec International ще 2005 року.