Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Україна нарощує свій аграрний потенціал

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: аграрії

  Україна сьогодні - світовий аутсайдер по врожайності і по прибутковості АПК з одного гектара оброблюваної землі, навіть з огляду на високу якість українських чорноземів.

  4115_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Як вважає CEO Групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, потенціал ринку - рости на 20% щорічно, а для цього необхідно створити сприятливі умови.

  В середньому по світу виручка з гектара становить близько $ 1600, тоді як в Україні показник прибутковості з гектара (з урахуванням необроблюваних земель) становить близько $ 200. Низька ефективність українського аграрного сектора - наслідок неготовність інвестувати в нові аграрні технології. Як вважає CEO Групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, потенціал ринку - рости на 20% щорічно. Україна може експортувати значно більше агропродукції, ніж сьогодні, - а для цього необхідно створити сприятливі умови.

  AgriTech, технологічні розробки, орієнтовані на використання в сільському господарстві - одна з найпривабливіших галузей для підприємців та інвесторів. За останні п'ять років інвестиції в AgriTech-стартапи по всьому світу зросли більш ніж в десять разів і зараз перевищують $ 5 млрд на рік. "Агротех в нашій країні розвивається досить швидко і бурхливо, і в тому напрямку, в якому його рухає Україну. Він показує хороші результати в плані контролю, але сильно відстає, на жаль, по точному землеробству, якщо порівнювати з іншими країнами, - сказав в коментарі "ДС" керівник департаменту впровадження інновацій Групи компаній Ukrlandfarming Володимир Бабій. - Інструменти точного землеробства ми купуємо в основному в США і інших країнах. є свої напрацювання, є стартапи в Україні, що працюють в цьому сегменті, але, на жаль, вони ще на ранніх стадіях. Ми відстаємо, бо не дуже багато інвестуємо в цю сферу ".

  За словами експерта, якщо брати по Агротех в цілому, то Ukrlandfarming, звичайно, вкладає гроші в цей напрямок. "Ми створюємо спільно з BITREK рішення, які працюють на полях Ukrlandfarming і доступні на ринку України. Що стосується точного землеробства, то ми тут впроваджуємо швидше рішення наших закордонних партнерів, у яких беремо обладнання. Мова про обладнання, яке використовується в областях Precision Farming, Precision Planting (точне фермерство, точне землеробство), - пояснив Володимир Бабій. - Є ще деякі рішення, про які ми консультуємося спільно з нашими американськими колегами в MD. Думаю, в сегменті Агротех в Україні в найближчі роки будуть з'являтися нові стартапи, нові ідеї. І ці ідеї будуть переростати в нові великі компанії, які стануть впроваджувати свої розробки не тільки в Україні, але і в світі ".

  "Укрлендфармінг" - найбільший в Україні агрохолдинг бізнесмена Олег Бахматюка, керуючий банком родючого чорнозему загальною площею 570 тис. Га. Група представлена в 22 з 24 областей України та займається виробництвом зерна, м'яса, молока і яєць.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми