Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

В Україні остаточно збанкрутіло велике підприємство олігарха

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: Росинка

  Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу Національного банку і залишив в силі рішення Госпсуду Київської області (від 27.11.2018 року) та Північного апеляційного госпсуду (від 13.03.2019 року).

  3237_rosinka-591x360.jpg (80.92 Kb)


  Про це свідчать документи суду.

  Останні два визнали ПрАТ «Росава» (управляє білоцерківським шинним заводом) депутата Костянтина Жеваго банкрутом і наклали мораторій на вимоги кредиторів. НБУ попросив Верховний суд не визнавати її банкрутом, щоб та могла розплатитися за боргами, але інстанція регулятору відмовила.

  У квітні 2018 року Державна фіскальна служба повідомила, що провела в компанії позапланову перевірку. За її результатами з’ясувалося, що «Росава» порушувала вимоги валютного законодавства в частині недотримання граничних термінів розрахунків у зовнішньоекономічній діяльності. За порушення відомство донарахувало підприємству пеню на 1,28 млрд грн.

  Через кілька тижнів загальні збори акціонерів «Росави» вирішили добровільно ліквідувати товариство. У компанії називали цей крок «реструктуризацією» і пообіцяли, що всі робочі місця збережуть, а по інвестиціях таке рішення ніяк не вдарить.

  Після цього Фонд гарантування публічно заявив про борг групи «Росава» перед збанкрутілим банком «Фінанси та кредит» (до речі, теж належав Жеваго) в розмірі понад 2 млрд грн. ФГВФО підкреслив, що процес ліквідації «Росави» може привести до блокування стягнення боргів в примусовому порядку. Перед цим суди винесли низку рішень, за допомогою яких компанія позбулася поручительства перед банком «Фінанси і кредит» за кількома кредитними договорами.

  У грудні 2018 року Госпсуд Київської області визнав «Росаву» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. У свою чергу, голова ліквідаційної комісії повідомив про виявлення кредиторської заборгованості компанії в розмірі 19,3 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми