Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українським банкам вигідна девальвація гривні

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: банки, кредити, НБУ

    З наступного тижня на міжринку розпочнуть свою діяльність новостворені маркет-мейкери.

    3785_d84474e3d9_110165.jpg (95.74 Kb)

    Вже цього тижня на міжбанківському ринку можуть з'явитися маркет-мейкери.

    "В Україну приїхала спеціальна місія МВФ, яка обговорює технічні моменти створення інституту маркет-мейкерів. Як тільки ми все узгодимо з МВФ, інститут буде запущений. Сподіваюся, це відбудеться протягом тижня-двох", - заявила тиждень назад голова НБУ Валерія Гонтарєва.

    Впровадження нової інституції відбулося через різке зменшенням ліквідності міжбанківського ринку.

    За серпень місяць обсяг операцій з безготівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України склав $ 16 млрд. Це на $ 426 млн менше, ніж місяцем раніше. А з квітня обсяги торгів впали в п'ять раз.

    Таким чином в I кварталі за день банки укладали угод на $ 1,2-1,3 млрд грн, то сьогодні обсяг міжбанку в день складає $ 200-300 млн грн. Причина - 0,5 % збір до Пенсійного фонду від суми купівлі валюти. Такі маленькі обсяги торгів призводять до того, що навіть операція на невелику суму різко змінює курс нацвалюти. Валерія Гонтарєва згадує випадок, коли угода на $ 50 тис. понизив офіційний курс гривні.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава НБУ дала інфляційний прогноз для України

    Банки в цей час виконуватимуть функцію маркет-мейкерів. Це сприятиме тому, що фінустанови стануть у групу так званої довгої валютної позиції обсягом 5 %.

    Цей процес означає, що банки зможуть у валюті перевищувати свої валютні зобов'язання. Тому, якщо банківські активи є досить надійними, вони завжди будуть вигравати від девальвації гривні.

    Проте, на даному етапі більшість українських банків знаходяться в зоні короткої валютної позиції, тому втрачають гроші від переоцінки валюти.

    "Банк, який стане маркет-мейкером, з одного боку, отримає жорсткий спред, за яким буде зобов'язаний закривати клієнтів, але з іншого - отримує розширену валютну позицію з якої він зможе працювати, а також можливість залучення овернайтів від НБУ при необхідності. Що, безумовно, позитивно позначиться на ліквідності банку", - таку заяву оприлюднив скарбник банку "Національний кредит" Олег Зоренко.

    Нагадаємо, що через значну інфляцію в країні та девальвацію валюти українські банки почали втрачати свої активи, що спричинило масове закриття фінустанов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми