Банкіри розглядають можливість введення додаткового психометричного тесту для оцінки позичальника.
Таку інформацію повідомив представник VisualDNA (Лондон) Абішек Варадараджан.
Відповідне тестування дасть змогу спрогнозувати можливу поведінку клієнта при різних ситуаціях, що можуть виникнути при взятті кредиту. Психометричне дослідження включає в себе тест з картинками, дозволяє оцінити позичальників за п’ятьма параметрами: відкритість, сумлінність, екстраверсія, доброзичливість і емоційна стійкість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ощадбанк" отримав 15 млрд компенсації
"Ці характеристики якраз добре скореговані зі схильністю робити заощадження, відповідальним ставленням до грошей та іншими поведінковими особливостями. Людина з нестабільною емоційністю, швидше за все, легко виводиться з рівноваги і погано працює в стані стресу. У важкій економічній ситуації такі клієнти повинні передаватися в колекторське бюро на ранньому етапі формування заборгованості", – сказав він.
Для прикладу він навів відповідь на пропоноване в тесті запитання: "Як ви проводите ранок вихідного дня?". "Якщо ступінь сумлінності не надто високий і людина не дуже організована, то, швидше за все, вона вибере картинку з лежанням в ліжку. Більш організована людина віддасть перевагу якимсь фізичним вправам", – пояснив Абішек Варадараджан.
Також в тесті можуть зустрічатися такі запитання: "Що вам допомагає освоїтися на новому місці?", "В яку гру ви б зіграли?", "Які емоції ви відчуваєте в стресовій ситуації?". Відповіді на ці запитання дозволяють скласти психологічний портрет позичальника та дослідити ступінь ризику у випадку, якщо не вистачає інформації про кредитну історію.
"З іншого боку, на цій основі можуть будуватися різні стратегії роботи з клієнтами в залежності від того, як влаштована людина, а не на основі того, які операції вона проводить", – резюмував він.