Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

План дій при втраті банківської картки

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

    Втрата/викрадення картки не завжди означає прощання з грошима.

    2709_card-blocking_-_kopiya.jpg (46.55 Kb)

    Пластикові карти для багатьох стали предметом щоденного користування, і випадкова втрата або крадіжка – це справжній стрес, який можна порівняти з втратою грошей або документів. Однак у випадку з картою все може бути не так плачевно.

    1. ОПЕРАТИВНІСТЬ

    Незалежно, дебетову або кредитну карту ви втратили, перше, що потрібно зробити, – це заблокувати. Тут на допомогу найближчого відділення вашого банку, мобільний додаток або інтернет-банкінг.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіст МВФ озвучив прогноз для Китаю та США

    "Найшвидший спосіб – зателефонувати на гарячу лінію банку. Ми рекомендуємо зберегти номер телефону в контактах мобільного, щоб не витрачати час на пошуки, за який можуть бути зняті гроші, – радять в прес-службі UKRSIBBANK BNP Paribas Group. – Після дзвінка і ідентифікації свого клієнта співробітник банку відразу ж заблокує платіжну карту".

    Юристи підкреслюють: бажано запам'ятати дані співробітника банку або час дзвінка – на випадок виникнення суперечок щодо блокування і повернення втрачених коштів.

    2. ПЕРЕВИПУСК

    Далі у власника зниклої карти є два варіанти: отримати гроші, які були на картці, в касі банку (потрібен паспорт) або попросити перевипустити нову карту замість втраченої (це можна зробити без відвідування відділення) – тоді, після її випуску, наявні на рахунку кошти можна буде зняти вже з нової карти. "Коли нова карта буде готова, клієнт отримає смс від банку", – додали в прес-службі.

    3. ЯКЩО ГРОШЕЙ НЕМАЄ

    Якщо по карті були проведені операції, які клієнт не підтверджує або не розпізнає, потрібно оперативно повідомити про це банк, написавши відповідну заяву. Кожна заява розглядається співробітниками банку в індивідуальному порядку, і по кожній проводиться перевірка. Рішення про повернення коштів приймається, керуючись законами України, постановами НБУ, правилами міжнародних платіжних систем Visa Inc. і Mastercard Europe, пояснюють юристи.

    "Банк при кожній відмові клієнта від проведеної операції проводить внутрішнє службове розслідування (вивчають відео з камер банкоматів, місце розташування, де знімалися гроші, і багато іншого), після якого приймається рішення про відшкодування шкоди клієнту. Якщо доведено, що операція проводилася шахраями – збиток відшкодовується банком в повному обсязі. Але якщо дані потрапили до аферистів з вини клієнта, банк нічого не компенсує, адже при випуску платіжної картки клієнт підписує договір і зобов'язується не розголошувати конфіденційну інформацію", – розповіла начальник відділу безпеки каналів передачі і платіжних карт "Укрсоцбанку" Ірина Соломенко.

    У банках радять встановити добовий ліміт на зняття/розрахунок: це убезпечить клієнта від втрати всієї наявної суми, навіть якщо картою все ж заволоділи зловмисники.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми