Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У НБУ виключили можливість подальшого "банкопаду"

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: банки

  Банківська система України стабілізувалася, Національний банк України не очікує падіння великих банків в найближчі роки, заявив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

  3174_767832.jpg (65. Kb)


  У найближчі роки ми не очікуємо якихось серйозних шоків, серйозних банкрутств. Ситуація нормалізувалася”, – сказав він на конференції міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

  В. Ваврищук допустив закриття невеликих банків за невиконання вимог НБУ. Водночас він зазначив, що це не матиме серйозного впливу на банківський сектор і фінансову стабільність в цілому.

  Як повідомлялося, кількість діючих банків в Україні з початку 2014 року скоротилася до 88 зі 180, у тому числі у 2016 році – до 96 зі 117.

  В результаті націоналізації Приватбанку і докапіталізації за рахунок бюджету Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку ці чотири держбанки є найбільшими з сумарною часткою активів близько 56% активів всієї банківської системи країни.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудневий прогноз: нові платіжки за комуналку та дорога "заправка"

  З 88 діючих банків 38 – з іноземним капіталом, в тому числі 18 – зі 100%-вим іноземним капіталом. З початку 2014 року кількість банків з іноземним капіталом зменшилась на 11, у тому числі в 2016 році – на три, а в 2017-му вона незмінна, тоді як серед банків зі 100%-вим іноземним капіталом лише один за останні чотири роки залишив український ринок.

  У першій двадцятці за розміром активів, крім чотирьох держбанків, 13 – з іноземним капіталом і лише три – з українським: ПУМБ (6-е місце), банк “Південний” (14-е) і ТАСкомбанк (19-е). На першу двадцятку припадає 1,17 трлн грн, або 91,1% всіх активів української банківської системи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми