Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Мінфін відправив четвертий транш у "Приватбанк"

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  Міністерство фінансів завершило четвертий етап додаткової капіталізації ПАТ КБ "Приватбанк", він був проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики на суму 16 млрд. гривень в обмін на акції банку.

  6614_287238_default.jpg (66.9 Kb)


  Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

  Згідно з повідомленням, рішенням наглядової ради "Приватбанку" від 18 грудня затверджена переоцінка об'єктів операційної та неопераційної нерухомості, об'єктів фінансового лізингу та їх вплив на капітал.

  "Результати переоцінки свідчать про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалося на момент переходу банку в державну власність, що зумовило необхідність додаткової капіталізації на суму 16 млрд грн", - сказано в повідомленні.

  Як повідомлялося, раніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомляла, що сума чергової докапіталізації націоналізованого "Приватбанку" буде визначена до кінця року після завершення оцінки його активів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ зробили висновок по держбюджету України на 2018 рік

  Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів внесло в капітал націоналізованого "Приватбанку" облігації внутрішньої державної позики на 22,5 млрд грн в рамках чергового етапу докапіталізації на загальну затверджену Кабміном суму 38,56 млрд грн.

  У НБУ тоді уточнювали, що із загальної суми в 38,5 млрд грн 22,5 млрд грн - першочергова потреба, що виникла через шахрайські дій попереднього менеджменту напередодні націоналізації, ще 16 млрд грн - обсяг капіталу, яким передбачено покрити уцінку основних засобів.

  При цьому у зв'язку з націоналізацією капітал "ПриватБанку" збільшувався кілька разів. Перед його націоналізацією була проведена процедура bail-in в капітал зобов'язань перед пов'язаними особами та незабезпеченими кредиторами на загальну суму 29 млрд грн. Після чого держава трьома траншами докапіталізувала "ПриватБанку" на 116,8 млрд грн, в тому числі ОВДП, прив'язаними до курсу долара.

  За попередньою оцінкою НБУ, більше 97% корпоративного портфеля, який становив 150 млрд грн на 1 квітня 2015 року, становили кредити пов'язаним з акціонерами компаніям.

  Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій "Приватбанку" належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову.

  Кабмін 8 грудня 2016 року підтримав рішення націоналізувати "Приватбанк". Главою "Приватбанку" призначений екс-міністр фінансів Олександр Шлапак, який в кінці червня подав у відставку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми