Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман вважає, що найбільші ризики державного бюджету 2018 року полягають у зашвидкому зростанні видатків.
Він наголосив, що МВФ має з Україною активну чотирирічну програму. Програма завершується у березні 2019-го.
"Програма робить особливий наголос на питаннях податково-бюджетного та фінансового секторів. Крім цього, на структурних реформах, що покликані поліпшити бізнес-середовище та подолати корупцію. Також в Україні має пожвавитися енергетична та земельна реформи", - повідомив Люнгман.
На думку постійного представника МВФ, важливо, щоб податково-бюджетна політика України керувалася досягненням трьох цілей.
"Перша – скорочення боргу шляхом утримання фіскальних дефіцитів на низькому рівні. Друга - контроль поточних видатків, як-от фонду зарплати, пенсій та трансфертів підприємствам та домогосподарствам. Для того, щоб ресурси скеровувалися на інвестиції в інфраструктуру та інші пріоритетні галузі. Третя - впровадження реформ для поліпшення податкової системи та якості державних послуг", - прокоментував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум
Водночас наголосив, що ризики полягають у зашвидкому темпі зростання видатків і в істотному уповільненні деяких реформ. У сукупності це може зашкодити конкурентоспроможності України та її борговій стійкості.
МВФ у березні 2015 року схвалив 4-річну програму кредитування економіки України EFF на $17,5 млрд. У рамках цієї програми Україна отримала від Фонду 4 кредитних транші на загальну суму $8,7 млрд.
14 грудня заступник голови департаменту комунікацій МВФ Вільям Мюррей заявив, що МВФ поки не запланував подальше виділення кредитного траншу. Оскільки не всі умови завершення перегляду були виконані українською стороною.