Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Над українськими банками нависла нова небезпека

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: банки

  Ключовим ризиком української банківської системи залишається невизначеність щодо відновлення співпраці України з МВФ, підкреслюється в свіжому аналітичному звіті Нацбанку. У ньому уточнюється, що за підсумками першого кварталу 2018 р. її прибутковість зросла у 2,7 разу, досягнувши 8,7 млрд. грн. А могла б бути ще більшою, якби фінансисти не проводили переоцінку активів в рамках переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності 9-го покоління — МСФО9.

  1083_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Поліпшення фінансового результату підопічних нацбанківці пов’язують зі скороченням відрахувань у резерви: з торішніх 8,1 млрд. грн. до нинішніх 1,1 млрд. грн.

  Банки продовжують розчищати від неповернень старі кредитні портфелі і майже не видають нових великих позик. У звіті НБУ наголошується, що за перший квартал обсяг чистих корпоративних кредитів у гривневому еквіваленті зменшився на 4% і закріпився на рівні 438 млрд. грн. Що, власне, і очікувалося, після двох збільшень облікової ставки НБУ в 2018 р., які спровокували подорожчання кредитів для бізнесу на 1,1%, до 15,5% річних.

  Фінансисти відводять душу в роздробі: за три місяці кредитування населення зросло на 5,6% (до 83,8 млрд. грн.). Тут кредитне подорожчання менш помітне, оскільки ставка робиться не на довгострокові кредитні програми на кшталт іпотеки або автокредитування, а на кредитні картки, кеш-кредити, де ставки досягають 40-70% річних і ціновий рух в рамках кількох відсотків майже не відчувається.

  Втім, похід банків в народ не дозволив їм компенсувати скорочення вкладень в держоблігації, яких банки позбавлялися через МСФО9. Тому за підсумками першого кварталу Нацбанк зафіксував негативну динаміку за розміром чистих активів — зменшення на 3%, до 1,296 трлн. грн.

  «Головні фактори — переоцінка державних цінних паперів відповідно до вимог МСФО9 і зниження обсягів корпоративних кредитів», — наголошується в звіті НБУ.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вартість землі може зрости в три рази, - Bloomberg

  Втім, співвідношення сил на банківському ринку з початку року не змінилося. На фінансовому ринку продовжують домінувати державні банки: на них припадає 55,4% активів банківської системи і 62,8% депозитної бази. 90,8% чистих активів банків сконцентровано в ТОП-20 структур.

  В цілому регулятор позитивно дивиться на майбутнє українських банків. Там прогнозують подальше скорочення обов’язкових резервів і збільшення прибутку. Принаймні до осені.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми