Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Над українськими банками нависла нова небезпека

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: банки

  Ключовим ризиком української банківської системи залишається невизначеність щодо відновлення співпраці України з МВФ, підкреслюється в свіжому аналітичному звіті Нацбанку. У ньому уточнюється, що за підсумками першого кварталу 2018 р. її прибутковість зросла у 2,7 разу, досягнувши 8,7 млрд. грн. А могла б бути ще більшою, якби фінансисти не проводили переоцінку активів в рамках переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності 9-го покоління — МСФО9.

  1083_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Поліпшення фінансового результату підопічних нацбанківці пов’язують зі скороченням відрахувань у резерви: з торішніх 8,1 млрд. грн. до нинішніх 1,1 млрд. грн.

  Банки продовжують розчищати від неповернень старі кредитні портфелі і майже не видають нових великих позик. У звіті НБУ наголошується, що за перший квартал обсяг чистих корпоративних кредитів у гривневому еквіваленті зменшився на 4% і закріпився на рівні 438 млрд. грн. Що, власне, і очікувалося, після двох збільшень облікової ставки НБУ в 2018 р., які спровокували подорожчання кредитів для бізнесу на 1,1%, до 15,5% річних.

  Фінансисти відводять душу в роздробі: за три місяці кредитування населення зросло на 5,6% (до 83,8 млрд. грн.). Тут кредитне подорожчання менш помітне, оскільки ставка робиться не на довгострокові кредитні програми на кшталт іпотеки або автокредитування, а на кредитні картки, кеш-кредити, де ставки досягають 40-70% річних і ціновий рух в рамках кількох відсотків майже не відчувається.

  Втім, похід банків в народ не дозволив їм компенсувати скорочення вкладень в держоблігації, яких банки позбавлялися через МСФО9. Тому за підсумками першого кварталу Нацбанк зафіксував негативну динаміку за розміром чистих активів — зменшення на 3%, до 1,296 трлн. грн.

  «Головні фактори — переоцінка державних цінних паперів відповідно до вимог МСФО9 і зниження обсягів корпоративних кредитів», — наголошується в звіті НБУ.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вартість землі може зрости в три рази, - Bloomberg

  Втім, співвідношення сил на банківському ринку з початку року не змінилося. На фінансовому ринку продовжують домінувати державні банки: на них припадає 55,4% активів банківської системи і 62,8% депозитної бази. 90,8% чистих активів банків сконцентровано в ТОП-20 структур.

  В цілому регулятор позитивно дивиться на майбутнє українських банків. Там прогнозують подальше скорочення обов’язкових резервів і збільшення прибутку. Принаймні до осені.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми