Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Над українськими банками нависла нова небезпека

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: банки

    Ключовим ризиком української банківської системи залишається невизначеність щодо відновлення співпраці України з МВФ, підкреслюється в свіжому аналітичному звіті Нацбанку. У ньому уточнюється, що за підсумками першого кварталу 2018 р. її прибутковість зросла у 2,7 разу, досягнувши 8,7 млрд. грн. А могла б бути ще більшою, якби фінансисти не проводили переоцінку активів в рамках переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності 9-го покоління — МСФО9.

    1083_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Поліпшення фінансового результату підопічних нацбанківці пов’язують зі скороченням відрахувань у резерви: з торішніх 8,1 млрд. грн. до нинішніх 1,1 млрд. грн.

    Банки продовжують розчищати від неповернень старі кредитні портфелі і майже не видають нових великих позик. У звіті НБУ наголошується, що за перший квартал обсяг чистих корпоративних кредитів у гривневому еквіваленті зменшився на 4% і закріпився на рівні 438 млрд. грн. Що, власне, і очікувалося, після двох збільшень облікової ставки НБУ в 2018 р., які спровокували подорожчання кредитів для бізнесу на 1,1%, до 15,5% річних.

    Фінансисти відводять душу в роздробі: за три місяці кредитування населення зросло на 5,6% (до 83,8 млрд. грн.). Тут кредитне подорожчання менш помітне, оскільки ставка робиться не на довгострокові кредитні програми на кшталт іпотеки або автокредитування, а на кредитні картки, кеш-кредити, де ставки досягають 40-70% річних і ціновий рух в рамках кількох відсотків майже не відчувається.

    Втім, похід банків в народ не дозволив їм компенсувати скорочення вкладень в держоблігації, яких банки позбавлялися через МСФО9. Тому за підсумками першого кварталу Нацбанк зафіксував негативну динаміку за розміром чистих активів — зменшення на 3%, до 1,296 трлн. грн.

    «Головні фактори — переоцінка державних цінних паперів відповідно до вимог МСФО9 і зниження обсягів корпоративних кредитів», — наголошується в звіті НБУ.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вартість землі може зрости в три рази, - Bloomberg

    Втім, співвідношення сил на банківському ринку з початку року не змінилося. На фінансовому ринку продовжують домінувати державні банки: на них припадає 55,4% активів банківської системи і 62,8% депозитної бази. 90,8% чистих активів банків сконцентровано в ТОП-20 структур.

    В цілому регулятор позитивно дивиться на майбутнє українських банків. Там прогнозують подальше скорочення обов’язкових резервів і збільшення прибутку. Принаймні до осені.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми