Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, чому українці не довіряють банкам

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки

  Гарантійна сума для вкладників банків-банкрутів мала б становити не менше 400-600 тис. грн.

  1540_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

  Сьогодні Фонд гарантування вкладів фізосіб повертає вкладникам максимум 200 тис. грн. Суму визначили ще до кризи — влітку 2012-го.

  "Однак не можна збільшувати суму за умов застою економіки. Зростання компенсації вкладникам не вирішить питання гарантії депозитів у державних банках. Адже 60% вкладів населення сконцентровані зараз у держбанках. Це 327 мільярдів гривень. Якщо буде криза, то вклади у повному обсязі повернуть тільки клієнтам Ощадбанку. Інші отримають 200 тисяч гривень. Треба розробити особливу систему гарантування вкладів для державних банків. Наприклад, створити резервний фонд у структурі Фонду гарантування вкладів", - наголошує Олексій Кущ.

  Він додає, що зростання гарантій за вкладами власники банків сприймають як страхувальний трос. Не вони будуть виплачувати гроші і нести відповідальність. Всі ризики компенсує держава.

  "Часто банки починають вести авантюрну політику. Наприклад, вклад розміром 1 мільйон гривень ділять на п'ять невеликих по 200 тисяч гривень. Їх записують на підставних фізосіб. Цю схему застосовували під час "банкопаду" 2014-2015-х", - каже фінансист.

  За його словами, зазвичай після підвищення гарантій за вкладами зростає обсяг депозитів.

  "Однак, коли населення особливо не довіряє банківській системі, інфляційно-девальваційні очікування завищені, люди не будуть нести гроші у банки. Кількість депозитів зміниться за стабільної економіки. Тоді ставки за депозитами трохи впадуть, але терміни зростуть", - наголошує Олексій Кущ.

  Щоб уникнути чергового "банкопаду", фінансист радить покращити систему нагляду за банками. Нацбанк має виявляти приховані ризики, швидко та ефективно реагувати на них.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми