Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, чому українці не довіряють банкам

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки

  Гарантійна сума для вкладників банків-банкрутів мала б становити не менше 400-600 тис. грн.

  1540_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

  Сьогодні Фонд гарантування вкладів фізосіб повертає вкладникам максимум 200 тис. грн. Суму визначили ще до кризи — влітку 2012-го.

  "Однак не можна збільшувати суму за умов застою економіки. Зростання компенсації вкладникам не вирішить питання гарантії депозитів у державних банках. Адже 60% вкладів населення сконцентровані зараз у держбанках. Це 327 мільярдів гривень. Якщо буде криза, то вклади у повному обсязі повернуть тільки клієнтам Ощадбанку. Інші отримають 200 тисяч гривень. Треба розробити особливу систему гарантування вкладів для державних банків. Наприклад, створити резервний фонд у структурі Фонду гарантування вкладів", - наголошує Олексій Кущ.

  Він додає, що зростання гарантій за вкладами власники банків сприймають як страхувальний трос. Не вони будуть виплачувати гроші і нести відповідальність. Всі ризики компенсує держава.

  "Часто банки починають вести авантюрну політику. Наприклад, вклад розміром 1 мільйон гривень ділять на п'ять невеликих по 200 тисяч гривень. Їх записують на підставних фізосіб. Цю схему застосовували під час "банкопаду" 2014-2015-х", - каже фінансист.

  За його словами, зазвичай після підвищення гарантій за вкладами зростає обсяг депозитів.

  "Однак, коли населення особливо не довіряє банківській системі, інфляційно-девальваційні очікування завищені, люди не будуть нести гроші у банки. Кількість депозитів зміниться за стабільної економіки. Тоді ставки за депозитами трохи впадуть, але терміни зростуть", - наголошує Олексій Кущ.

  Щоб уникнути чергового "банкопаду", фінансист радить покращити систему нагляду за банками. Нацбанк має виявляти приховані ризики, швидко та ефективно реагувати на них.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми