Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен оприлюднили спільну заяву

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль написали спільну заяву у зв’язку з розглядом Верховною Радою пропозицій щодо законопроєктів, якими передбачається застосування адміністративних обмежень розміру комісії для торговців за еквайринг і розміру міжбанківських комісій (інтерчейндж).

    0253_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    Як повідомили банки Finance.ua, у них є позиція щодо врегулювання питання розміру комісії.

    Зокрема, найбільші банки України, що працюють у сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні.

    У цьому контексті, враховуючи вимоги чинного законодавства України про захист економічної конкуренції, з метою зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні суб’єкти ринку розглядають можливість звернутися до Антимонопольного комітету України з проханням дати висновок про можливі дії, спрямовані на зниження комісії інтерчейндж в Україні, згідно з таким графіком:

    починаючи з 01.07.2021 – 1.20%
    з 01.07.2022 – 1.00%
    з 01.07.2023 – 0.90%
    *Комісія інтерчендж в Україні щодо споживчих платіжних продуктів, не більше ніж (<=)

    Щодо розміру комісії за еквайринг, банки обіцяють докладати подальших зусиль для підвищення ефективності послуги торгового еквайрингу і зниження її вартості для торговців.

    “Водночас наголошуємо на важливості збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції та неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні відповідно до найкращих світових практик. Тому пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку”, – йдеться в заяві банків.

    Щодо просування безготівкових платежів. Банки в цьому питанні сподіваються на підтримку з боку уряду та інших зацікавлених сторін у реалізації зокрема таких кроків:

    1. Запровадження регулювання проведення всіх платежів у безготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку.

    2. Скасування вимог щодо безкоштовного обслуговування зарплатних рахунків.

    3. Зниження встановлених обмежень за готівковими розрахунками в торговельній мережі.

    Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен впевнені, що викладені вище наміри є кращою альтернативою адміністративному регулюванню цін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми