Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні хочуть кардинально змінити правила видачі мікрокредитів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити, зміни

  В Україні планують кардинально змінити правила видачі мікрокредитів, т.зв. грошей до зарплати, зокрема обмеживши відсоткові ставки за ними. Поки що фінкомпанії, які видають "швидкі кредити", часто не перевіряють платоспроможність позичальників, а рівень процентної ставки за позикою виявляється непідйомним для клієнтів.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Нові правила прописані у законопроєкті №9422, який зареєстрований у Верховній Раді, але ще не дійшов до розгляду у сесійній залі. Про основні пропозиції розповів голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний.

  "Національний банк намагається зробити ринок споживчого кредитування, так звані швидкі кредити, більш орієнтованим на споживача, більш захищеним для споживача, більш конкурентним. Таким, що враховував би не лише можливість фінансовим компаніям заробити (а ці заробітки насправді вражають, 1500-1800% річних), а щоб це була чесна і справедлива ставка. Так, на "швидкі гроші", так, на доступні. Але усе ж такою, щоб вона не перетворювала позику на фінансове рабство і соціальне вбивство", – пояснив Пишний.

  За його словами, такі висновки НБУ зробив, ґрунтуючись на тисячах звернень від громадян. Найчастіше така політика фінкомпаній призводить до людських трагедій, підкреслив Пишний.

  Тому НБУ і вніс на розгляд парламенту законопроект щодо нових правил мікрокредитування. Загалом документ дозволить :

  обмежити максимальний рівень ставки за "швидкими кредитами" до 1% на день (на перехідний період – до 2,5%);
  забезпечити прозоре інформування позичальників про умови кредитування та перевірку їх платоспроможності;
  оперативно приймати рішення НБУ щодо компаній, які використовують недобросовісну практику у своїй роботі.
  "Наразі документ схвалено Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики та передано на розгляд народних депутатів. Національний банк сподівається на його схвалення найближчим часом", – резюмував Пишний.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми