На світових ринках здорожчала нафта. Серед причин називають ослаблення торговельної напруженості між найбільшими споживачами ресурсу – США та Китаєм. Так, 9 травня, станом на 05:07 за Гринвічем, вартість нафти марки Brent зросла на на 23 центи, або 0,37% – до 63,07 долара за барель. А марка West Texas Intermediate (WTI) здорожчала на 21 цент, або 0,35% – до 60,12 долара за барель. Для України ж такі ціни, за словами експертів, означають потенційну появу в АЗС можливості знизити ціни на бензин на близько 2 грн/л.
Про зростання цін повідомляє Reuters. При цьому там зазначають: нафта може здорожчати ще більше – на 2-3 долари за барель. Відбудеться ж це, якщо США і Китай:
Призначать дату початку офіційних торговельних переговорів.
Домовляться про зниження існуючих високих мит під час їх проведення.
Крім того, підкреслюється, на зростання вартості нафти також вплинуло оголошення Великої Британії про укладення "проривної" торговельної угоди зі США. Зокрема:
Британія погодилася знизити тарифи на американський імпорт до 1,8% з колишніх 5,1%.
США знизили мита на британські автомобілі, але зберегли 10%-ве мито на більшість інших товарів.
Втім, зазначають аналітики, і угода США з Великою Британією, і потенційні договори з іншими країнами не зможуть суттєво змінити ситуацію на ринку. Адже вони "матимуть лише незначний вплив на нафтові настрої".
"Тим часом Організація країн-експортерів нафти та її союзники, відомі як ОПЕК+, планують збільшити видобуток, що може чинити тиск на ціни на нафту. А жорсткіші санкції США проти Ірану можуть обмежити поставки і призвести до зростання цін", – констатували аналітики.
Чого очікувати Україні
Зі свого боку, аналітики delo.ua зазначають: найближчим часом вартість бензину в Україні може помітно змінитись. При чому, у бік як здорожчання, так і здешевлення.
За словами засновника групи компаній "Прайм" Дмитра Льоушкіна, все залежатиме від вартості нафти еталонної марки Brent. Так:
Якщо вона "кілька тижнів протримається біля позначки 62 долара/барель", можна буде очікувати зниження цін на бензин на АЗС на 2 грн/л.
Якщо нафтові котирування повернуться до значення 70 доларів/барель, ціни зростуть – у середньому на 1 грн/л.