Негативний показник платіжного балансу країни встановив "рекорд".
Лише за жовтень дефіцит платіжного балансу України склав $3,515 млрд.
Найбільшим винуватцем цього негативного явища є НАК "Нафтогаз України".
"Дефіцит капітального і фінансового рахунку [у жовтні] становив $ 2,9 млрд насамперед через виплат за єврооблігаціями НАК "Нафтогаз", - йдеться в звіті НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джордж Сорос: Нафтогаз треба закрити через залежність від Росії
На покриття облігацій "Нафтогазу" у жовтні держава витратила $ 1,67 млрд. Щоби назбирати гроші, Нацбанк продав держкомпанії валюту із золотовалютних резервів. Через це золотовалютні запаси НБУ зменшилися до $ 12,6 млрд. У НБУ визнають, що валютних резервів для фінансування імпорту залишилося всього на 2,2 місяці.
Фахівці галузі визнають, що тиск фінансових зобов'язань "Нафтогазу" буде посилюватися. За оцінками виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенко, витрати "Нафтогазу" в 2014 р. перевищать доходи на суму, рівну 7 % ВВП ( це близько 100 млрд грн).
Якщо не реформувати "Нафтогаз", то він стане могильником для України, яка потребує постійних міжнародних позик, щоби прожити ще. Деякі фахівці є більш радикальними і пропонують оголосити "Нафтогаз" банкрутом, що по суті є близьким до істини.
До кінця року уряду доведеться шукати гроші для НАК "Нафтогаз", щоб здійснити передоплату за постачання російського палива. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що платежі можуть почати проводити вже до 1 грудня. Мова йде про 1,5 млрд куб. м газу. Враховуючи, що до кінця року вартість 1 тис. куб. м для України становить $ 378, то за вказаний міністром обсяг палива доведеться викласти ще $567 млн.