Ціни на пальне в Україні почнуть зростати.
Так вважає експерт, директор НТЦ “Психея” Сергій Сапегін.
“За період з 20 по 27 березня ціни на АЗС України знизилися” - сказав він, але це явище тимчасове.
За словами експерта, А-92-Євро і А-95-євро в середньому по країні подешевшали всього на 0,1% (-2 коп./л), “другий” – до 19,76 грн/л, “п’ятий” – до 20,87 грн/л. Найменші ціни на А-92 на рівні 17,9 грн/л були зафіксовані в Сумській області, на А-95 – 18,9 грн/л у Житомирській, Київській, Кіровоградській, Хмельницькій областях і в столиці.
Дизельне паливо євро за тиждень подешевшало істотніше: на 1,9% (-41 коп/л) до 21,32 грн/л. Найменша ціна – 19,6 грн/л – відзначена в Чернігівській області. А найбільше ринок порадував власників автомобілів з ГБО: зріджений нафтовий газ СПБТ (суміш пропан-бутанова технічна) за тиждень став дешевше на 9,3% (-1,1 грн/л), середня ціна опустилася до 10,57 грн/л . Найменше – 9,8 грн/л – за нього просили на заправках Вінницької, Запорізької, Хмельницької та Чернігівської областей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити витрати на бензин: поради експерта
Зараз саме час заправлятися про запас – на ринку починають формуватися передумови для зростання цін, головні причини якого:
-припинення процесу зміцнення гривні при висловленій керівництвом НБУ невпевненості в його здатності “утримати курс на рівні 22 грн/$1”;
-зростання світових нафтових котирувань з $55-56 до $58-59/бар; як наслідок – подорожчання цистернових партій ввезеного в Україну бензину на 7-9% за минулі сім днів;
-збільшення попиту на паливо, в першу чергу дизельне, у зв’язку з веденням весняних польових робіт.