Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Які методи економії "комуналки" найефективніші

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Чи окупляться енергоефективні лампочки, чому так багато платимо за опалення і чи варто ставити лічильник.

    16_subsidii.jpg (63.6 Kb)

    В Україні цього року комунальні послуги виявилися рекордно дорогими. Подорожчало все: опалення, світло, гаряча і холодна вода. Найдорожче українцям обходиться опалення. За оцінками експертів, до 70% від суми в платіжках – вартість тепла.

    Чому суми за опалення в різні місяці відрізняються?
    Якщо в багатоповерхівці є теплолічильник – суму, яка "набігла" за місяць, ділять між всіма квартирами. Чим більше квартира – тим більше доводиться платити. При цьому дві типові багатоповерхівки можуть споживати різну кількість тепла, це залежить від тепловтрат будинку. У холодні місяці будинок споживає більше Гкал, у відносно теплі – менше.
    Якщо в будинку немає лічильника – платити треба за тарифом на опалення одного квадратного метра, або за усередненим показанням споживання в будинках з лічильниками. В середньому, як зазначають експерти, в будинках з лічильниками суми в платіжках на 30% менше.
    Опалення дорожчатиме?
    Якщо уряд виконає рекомендації МВФ і перегляне тариф на газ, пропорційно подорожчає для українців і опалення. Однак наразі все ще невідомо, чи переглядатимуть тарифи 2017-го.
    Що робити, щоб платити менше?
    Вихід тільки один – створювати ОСББ і утеплювати свій будинок. Утеплення дозволить скоротити суми в платіжках в 1,8 разу. Комплексне утеплення будинку (заміна вікон та дверей, утеплення стін і швів) коштує кілька мільйонів гривень. При цьому нині практично в кожному місті діє програма підтримки ОСББ.
    Наприклад, в Києві 70% витрат на утеплення будинку компенсують з міського бюджету, а ще 30% припадає збирати мешканцям. В середньому, як зазначає менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, кожній квартирі доведеться заплатити за утеплення свого будинку всього кілька тисяч гривень.
    Кажуть, що подорожчає світло. Скільки тепер доведеться платити?
    На початку року українці платять за кожен кВт*год при споживанні менше 100 кВт 71,4 копійки, а з першого березня – 90 копійок. При споживанні понад 100 кВт*год кожен кВт*год до березня коштує 129 копійок, а після березня – 168 копійок.
    Тариф на електроенергію покривав лише 21,3% від реальної її вартості, пояснили в НКРЕКУ. Промислові підприємства доплачували за населення і компенсували додаткові витрати за рахунок кінцевої ціни на свою продукцію. Минулого року НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості.

    Енергозберігаючі лампочки дуже дорогі. Вони взагалі колись окупляться?

    Якщо поміняти лампочки у всьому будинку, вони окупляться менше ніж за рік. Так, лампу потужністю 0,022 кВт можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.

    Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за "світло" набереться 65,2 кВт. Водночас енергозберігаючі лампи витратять в цих же умовах 19 кВт. Наразі кожен кіловат коштує 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт), а з березня тариф зросте до 1,68 гривні.
    Так, за "світло" до березня зі звичайними лампами доведеться платити 84,1 гривні, а з енергозберігаючими – всього 23,8 гривні. Після березня з "новими" лампами – 32 гривні, а з "звичайними" – 109,5 гривні. Помінявши всі лампи, щомісяця можна буде економити 77,5 гривні.

    А двозонний лічильник?

    Двозонний лічильник теж окупиться, але тим, хто витрачає мало електроенергії, встановлювати його немає сенсу – при споживанні 100 кВт*год лічильник окупатиметься п'ять років.

    Такий прилад обліку з 23 вечора до 7 ранку рахує електроенергію за тарифом вдвічі нижчим. Лічильник з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, родина яка споживає 200 кВт*год електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7-ї години ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно через три роки.
    А якщо відмовитися від гарячої води і поставити бойлер, я зможу заощадити?
    Ні. Через зростання тарифів на світло окупитися бойлер не встигне. Так, вартість бойлера коливається в межах від 1500 до 7000 гривень. Водонагрівач на 80 літрів і потужністю 2500 Вт (цього обсягу достатньо для родини з трьох осіб) коштує 5000 гривень. Такий бойлер на підігрів кубометра води витратить 46,25 кВт*год. Кубометр гарячої води зараз з бойлером обійдеться в 73 гривні, а після березня – в 91 гривні 13 копійок. Таким чином, підігрівати воду бойлером буде вигідно тільки до березня цього року.
    А крім бойлера, на що ще витрачаємо багато електроенергії?
    На що найбільше витрачається електроенергії:
    Холодильник: 30 кВт*год за місяць
    Мікрохвильовка 5 кВт (якщо користуватися 10 хвилин щодня)
    Пральна машина: 18 кВт*год (якщо використовувати дві години на тиждень)
    Електрочайник: 11,25 кВт*год (якщо щодня використовувати 15 хвилин)
    Телевізор: 9 кВт*год (якщо кожен день дивитися ТБ по три години)
    Комп'ютер: 45 кВт*год (користуватися потужним комп'ютером по три години на день)
    Праска: 6 кВт*год (використовувати годину на тиждень)
    Фен 6,4 кВт*год (використовувати годину на тиждень)

    Нагадаємо, цього року в Україні, згідно із меморандумом з МВФ, можуть переглянути тариф на блакитне паливо. За оцінками експертів, воно може подорожчати на 25-30%. Крім того, 2017 року в середньому на 15% подорожчає холодна вода.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми