З 1 липня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) припиняє свою діяльність як незалежна установа. Контроль над усіма програмами іноземної допомоги перейде до Державного департаменту.
Про це йдеться в заяві держсекретаря США Марко Рубіо, яку опублікувало його відомство. Він назвав це "кінцем епохи урядової неефективності".
За словами Рубіо, на програми зовнішньої допомоги виділялося з американського бюджету понад $715 млрд, перевірка показала: USAID не відповідає вимогам щодо ефективності. Тепер Держдепартамент перебирає на себе контроль над іноземною допомогою – із фокусом на прозорість, стратегічність і результат.
"Кожен долар платників податків має працювати на інтереси США", – заявив Рубіо. Він наголосив, що гуманітарна допомога й надалі залишатиметься важливою, але вона має чітко слугувати зовнішній політиці Америки.
Рубіо також пообіцяв, що зникне "веселка невідомих логотипів" на гуманітарних товарах – замість них залишиться лише один символ: американський прапор. "Одержувачі мають знати, що допомога – це не анонімна благодійність, а внесок американського народу", – сказав він.
Новий підхід передбачає перехід від моделі допомоги до моделі партнерства. "Ми робимо ставку на торгівлю замість подачок, на інвестиції замість залежності. Починається нова ера глобального партнерства, миру й процвітання", – підсумував держсекретар.