Скорочення транзиту російського газу через українську ГТС може призвести до збоїв в роботі системи, внаслідок чого частина газу не буде доходити по кінцевих користувачів.
Основна проблема зменшення кількості транзитного газу - це перспектива падіння тиску в ГТС, що вкрай негативно позначиться на роботі української труби.
Про це заявив директор спеціальних програм НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.
"Якщо говорити про можливі збитки, яких зазнає Україна тільки від скорочення транзиту газу, то вони оцінюються на рівні 2-2,5 млрд дол. на рік. Все буде залежати від того, скільки газу залишиться в трубі і чи буде експлуатація ефективною і прибутковою. Але є і опосередковані збитки. Річ у тім, що коли транзит скоротиться з 93 млрд кубометрів, які ми отримували в минулому році, до 10-15 млрд кубометрів, про які говорять в Москві, нам доведеться оптимізувати потужності", - заявив експерт.
"Це означає, що доведеться виводити з експлуатації, консервувати труби, а це потребуватиме значних сум, бо це дуже складні технологічні об'єкти. Крім того, зменшення транзиту буде змушувати нас підтримувати набагато більш високий тиск в ГТС, а це вимагатиме або встановлення нових компресорних станцій, або переобладнання нині діючих. Якщо тиск в ГТС зменшиться, до споживачів на далекій півночі або далекому півдні України газ просто не дійде. Може не вистачити швидкості руху енергоносія. Потрібно буде збільшувати швидкість руху, а для цього буде потрібно збільшувати тиск в трубі", - зазначив Рябцев.