9 вересня в Україні святкують День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Свято у 1993 році започаткував указом тодішній президент Леонід Кравчук. Його щороку святкують у другу неділю вересня.
Історія української газовидобувної промисловості починається з 1924 року. Тоді в експлуатацію ввели Дашавське газове родовище. Також закінчили будівництво газопроводу Дашава — Стрий. Інтенсивному розвитку газової промисловості сприяло відкриття Дніпровсько-Донецького, Карпатського і Причорноморсько-Кримського родовищ нафти і газу.
Сьогодні в Україні працює складна трубопровідна газотранспортна система. Вона має протяжність близько 37 тис. км. Через територію країни проходять магістральні трубопроводи стратегічного значення, завдовжки 4,7 тис. км.
На території України відкрито 126 нафтових родовищ. Найбільшими діючими родовищами нафти є Леляківське, Гнідинцівське, Долинське, Бориславське та Глинсько-Розбишівське.
До професійного свята Нафтогаз назвав основні досягнення галузі за роки незалежності.
- Україна не купує російський газ 1017 днів. Тому РФ більше не зможе шантажувати Україну відключенням газу.
- У Швейцарії, Нідерландах та Великій Британії вдалося заарештувати активи ПАТ "Газпром".
- Російський Газпром, крім основного боргу $2,5 млрд за рішенням Стокгольму, заборгував Україні $100 млн. Це нараховані відсотки та штрафи за невиконання рішення арбітражу.
- У 2017 році Україні вдалося наростити видобуток газу до 24-річного максимуму. Об'єми склали 20,5 млрд куб. м газу. Це на 450 млн куб. м більше, ніж у 2016 році.
- Модернізований Шебелинський ГПЗ запустив випуск палива Євро-5.
- Розпочато масштабну модернізацію ГТС. Реконструкції підлягають 4 компресорних станції: "Яготин", "Диканька", "Ромни" і "КЦ 4 Більче-Волиця". На це у 2018-2020 роках передбачено понад 7 млрд грн.
- На ринкок постачання газу для промисловості прийшли 500 постачальників. Це дозволяє забезпечувати конкуренцію та оптимальні ціни.