Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експерт спрогнозував подорожчання тарифів на газ

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тарифи, газ

  Улітку ціна на природний газ знижується, бо скорочується споживання. Так, в опалювальний сезон воно становить близько 22 млрд куб. м. В неопалювальний – 9 млрд куб. м.

  9722_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

  Про це розповіла енергетичний експерт Марія Яковлєва.

  “Однак, це не має стосунку до ціни на газ для населення. В Україні вона не утворюється ринком, а регулюється державою, через постанови Кабміну. Це свідчить про те, що громадяни не мають нормального рівня доходів, щоб заплатити ринкову ціну на енергоносії. А держава не має профіциту бюджету, аби покрити різницю між ринковою ціною на енергоносії та доходами громадян”, – пояснює Марія Яковлєва.

  За її словами, уряд з червня почав встановлювати не ціну на газ, а умови її визначення.

  “Нафтогаз із червня продає газ для населення за ціною, найнижчою на одному з чотирьох майданчиків. Йдеться про середню митну вартість імпортного газу за минулий місяць за даними Мінеконорозвитку, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, ціну для комерційних споживачів Нафтогазу за минулий місяць та cередню арифметичну ціну продажу і постачання природного газу для комерційних споживачів. Це призвело до тимчасового зниження вартості газу для населення влітку”, – наголошує експерт.

  Вона додає, що за таким механізмом в опалювальний сезон, коли зросте споживання газу, ціна буде близько 10 тис. грн за тисячу “кубів”. Після 1 січня 2020-го українці отримають “ринкову” вартість газу на рівні ціни для комерційних підприємств – 12-15 тис. грн.

  “Це пряме порушення закону “Про ціни та ціноутворення”. Адже державно регульована ціна встановлюється на підставі покриття собівартості та економічно обґрунтованого відсотку прибутку. Собівартість газу українського видобутку становить 1700 гривень за тисячу кубометрів без урахування податків. Якби уряд встановив прибуток на рівні 30, а не 300%, то українці вже зараз платили б 4-4,5 тисячі гривень зі всіма податками”, – наголошує Марія Яковлєва.

  З 2014-го у кожен опалювальний сезон Україна входила із запасами в сховищах мінімум 12-15 млрд куб. м газу. Останні два роки на кінець опалювального сезону залишалося щонайменше 7-9 млрд “кубів”.

  “У Нафтогазі стверджують, що до початку майбутнього опалювального сезону треба накопичити 20 мільярдів кубометрів газу. Чому саме стільки? Економіка не зростає, споживання газу не збільшується. Навіщо мати такі залишки в підземних сховищах? Щоб закупити додаткові обсяги газу, держава змушена буде брати кредити. Відсотки по них заплатять люди, коли взимку отримають рахунки за комунальні послуги”, – резюмує експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми