Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Нафта дорожчає: що буде з цінами на АЗС

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нафта, пальне

    Поки експерти ринку очікують лише подорожчання зимового "дизеля".

    2336_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Середину листопада паливний ринок зустрів стабільними цінами. В середньому по Україні вони змінилися на 1-2 коп./л, в межах статистичної похибки. Але в окремих областях ціни змінювалися – не тільки помітно, але і різноспрямовано.

    Які тенденції очікувати цього тижня, розповіли наші експерти: директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев і аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

    Що змінилося за тиждень
    Різноспрямована зміна цін на бензини і дизпальне, як і тижнем раніше, було невеликим, в межах 7 коп./л. Але тепер ціни більше йшли вгору, ніж вниз. Вони знизилися тільки в чотирьох областях (тиждень тому зниження було в 11-ти областях). У 12-ти областях моніторинг показав зростання цін (було в п'яти), в восьми областях і в Києві ціни не змінилися.

    Найнижчі ціни на бензин і дизпальне, як і раніше, в Сумській області, найвищі – в Луганській (див. інфографіки).

    Автогаз подешевшав в 9-ти областях, як і тиждень тому, в 14-ти регіонах ціни не змінилися, а в Донецькій і Сумській областях збільшилися. Найбільше зниження цін в Кіровоградській області – на 13 коп./л (до 12,61 грн/л).

    Найдорожчий газ в Луганській області – 13,05 грн/л, найдешевший в Харківській – 12,48 грн/л.

    Загалом розкид цін зменшився щодо бензинів і дизпального і збільшився щодо автогазу. Щодо А-92 він становить 14,8% (3,26 грн/л), було 14,9%, щодо А-95 – 13,4% (3,09 грн/л), було 13,5%, щодо дизелю – 12,7% (2,87 грн/л), було 12,9%, щодо автогазу – 4,6% (0,57 грн/л), було 4,2%.

    Ціни на А-92
    Середня ціна по Україні – 23,16 грн/л.

    Ціни на А-95
    Середня ціна по Україні – 24,21 грн/л

    Ціни на ДП
    Середня ціна по Україні – 23,51 грн/л

    Ціни на LPG
    Середня ціна по Україні – 12,72 грн/л

    Що відбувається на ринку
    Експерти відсутність значних змін коментують скупо: за їхніми словами, потенціал подорожчання пального був вичерпаний ще два тижні тому.

    Відтоді ціни були стабільними як у великому, так і в дрібному опті, тому і роздрібні ціни на стелах АЗС не мінялися.

    "Невеликі коливання по областях пояснюються ціновою політикою окремих мереж, що коригували ціни в межах 10 копійок на літрі вгору або вниз", – додав Сергій Куюн.

    Експерт нагадав, що Україна вступила в низький сезон споживання пального. Щоб підвищити продажі в роздробі, трейдери все активніше проводять акції для лояльних клієнтів, тобто тих, хто має дисконтні картки.

    Для "своїх" ціни на бензин і особливо на літнє дизпальне, можуть бути нижче на 3-5 грн/л, ніж для тих, хто не має дисконтної картки.

    Геннадій Рябцев також говорить, що минулого тижня кон'юнктура оптового ринку змінювалася різноспрямовано в межах 1%. Гривня була стабільною, цей фактор не впливав на ціни.

    За словами Артема Куюна, в середньому по ринку рівновага попиту і пропозиції, тому ми майже не побачили цінової динаміки.

    "У тих регіонах, де був перекіс в сторону пропозиції, – пальне трохи дешевшало. І навпаки, в двох областях ціни трохи підросли", – аналізує Артем Куюн.

    Що може змінитися за тиждень
    Експерти очікують, що на цього тижня ціни на бензин змінюватися в роздробі не повинні. А ось літнє дизпальне, цілком можливо, подешевшає.

    "Зараз літній дизель всі розпродають, щоб звільнити ємності для зимового пального, – говорить Сергій Куюн. – Тому можна чекати не тільки знижок для лояльних клієнтів, але і здешевлення літнього ДП для всіх в окремих мережах".

    Зимовий дизель, навпаки, дорожчатиме, особливо поки ним не скрізь можна заправитися, прогнозує Геннадій Рябцев. Зростання цін залежить від температури, і, якщо раптом вдарять морози – подорожчання може стати і спекулятивним на тлі несподіваного збільшення попиту на зимове ДП і його можливого дефіциту.

    Експерти також зазначили, що слабкий висхідний тренд цін на нафту, близько 10% за останній місяць (4 долари за барель), який намітився, поки не матиме впливу на вартість палива в Україні.

    "Нафта дорожчає на тлі відновлення економіки Японії і Китаю, але не можна говорити про те, що це найближчим часом може вплинути на вартість нафтопродуктів", – упевнений Сергій Куюн.

    Артем Куюн прогнозує, що цього тижня ціни на газ залишаться стабільними.

    "Трохи зростають ціни в опті, але поки це не ті масштаби, щоб викликати подорожчання в роздробі", – уточнив Артем Куюн.

    Нагадаємо, що вартість пального на заправках незабаром може значно змінитися. Причина – депутати хочуть переглянути акцизний збір, що стягується з бензину, дизельного пального і скрапленого автомобільного газу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми