17 жовтня ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,7% до $92,29 за барель після падіння на 6,4% минулого тижня. Американська нафта WTI подорожчала на 0,6% до $86,17 за барель після зниження на 7,6% минулого тижня. Світові ціни на нафту зросли після скасування Китаєм заходів щодо забезпечення ліквідності.
КНР зробила це, щоб допомогти своїй економіці, яка постраждала від пандемії. Це породило сподівання на покращення прогнозу попиту на пальне з боку найбільшого у світі імпортера нафти, повідомляє Reuters.
"Центральний банк Китаю продовжив термін погашення середньострокових кредитів, залишивши процентну ставку без змін на другий місяць. Аналітики вважають, що це сигнал того, що центральний банк продовжить проводити м'яку грошово-кредитну політику", ‒ ідеться у повідомленні.
Китай і далі збільшуватиме резервні потужності за ключовими товарами. Країна також пообіцяла значно збільшити внутрішній потенціал енергопостачання та посилити контроль ризиків щодо ключових товарів, зокрема вугілля, нафти, газу та електроенергії, заявив у понеділок високопосадовець Національної енергетичної адміністрації.
Очікується, що КНР випустить торговельно-економічні дані цього тижня. Водночас скорочення видобутку з боку ОПЕК+ призведе до скорочення постачань напередодні ембарго Європейського Союзу на російську нафту, а сильний долар та подальше підвищення процентної ставки з боку Федеральної резервної системи Сполучених Штатів Америки обмежують зростання цін.
Держави-члени Організації країн-експортерів продукції та їхні союзники, включаючи Росію, почали схвалювати різке скорочення видобутку, узгоджене цього місяця.
ОПЕК+ пообіцяла 5 жовтня скоротити видобуток на 2 млн барелів на добу, що призведе до фактичного падіння приблизно на 1 млн барелів на добу, оскільки деякі члени вже видобувають нижче за цільові показники. Незважаючи на це, найбільший експортер Саудівської Аравії в листопаді збереже стабільний експорт на ключові азійські ринки.